logo

Cumhuriyet Bayramının 78.Yılını Kutluyoruz 28 Ekim 2001 Pazar

Cumhuriyet Bayramının 78.Yılını Kutluyoruz 28 Ekim 2001 Pazar

Cumhuriyet Bayramı’nın 78.yılı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de yarın kutlanacak.
Bayram Pazar günü Saat: 13’te başlayacak, Pazartesi günü Saat: 24’de sona eriyor.

Bayram Pazartesi günü Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayacak.
Öğretmen Beyhan Yavuzer yönetiminde İstiklâl Marşı söylenecek.
Pazar günü 12.45’e kadar Belediye önüne gelmeyecek. Çelenk’in törene alınmayacağı bildiriliyor.
Pazar günü, Cumhuriyet koşusunda dereceye gireceklere ödülleri verilecek.
Kutlamalar
29 Ekim Pazar günü Saat: 9.30’da Kaymakam Şevket Cinbir kutlamaları kabul edecek. Tören Cumhuriyet Caddesi’nde yapılacak.
Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı katılanların ve öğrencilerin bayramını kutlayacak.
Günün anlamı ve önemini Kaymakam Cinbir yapacak, öğrenciler şiirlerini okuyacak, okullar arası Cumhuriyet konulu yazı ve şiir yarışmasında derece alanların ödülleri verilecek.
Halk oyunları gösterisini takiben tören geçit töreni, komutan ve okulların bayrak ve flamaları, Askeri ve Polis Mangaları, bir grup yaya Sağlık Ekibi, Esnaf ve Sanatkâr Odalarına bağlı esnaflar, Ticaret Odaları, Avcılardan oluşan tören geçidi yapılacak.
Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Esnafın sesini dile getirdi.
Esnafın Feryadı
Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kooperatifler Birlikleri Merkez Birliği, gazetelere verdiği tam sayfa ilanlarla sıkıntı içindeki esnafın durumunu gündeme getirdi.
İlanda özetle: Biz dört milyon esnafız ailelerimizle birlikte 20 milyon insanız!
Alın terimize kısıtlı sermayemizi katarak ülke ekonomisine üretimde ve istihdam da yeri doldurulmayacak büyüklükte kaynak yaratmış bir büyük bütünüz.
Sorunlarımızla ilgili (siyasilerin sözlerini tutmayacaklarını söyleyenlere karşı çıkarak) Başbakan’la. Bakanlar görüşmüş, hükümet yetkililerinden söz almıştık. Fakat 2002 Mali Yılı bütçesinde Esnaf ve Sanatkârlara ilişkin tek kalem yok.
Vurguncuların götürdükleri 27 katrilyon bile milletin sırtına yük olmuşken, 200 trilyon ile 20 milyon insanın sorunu çözümü yoluna gidilmiyor.
Haraç değil, faizi ile birlikte ödemek üzere borç istiyoruz. Halk Bankası zarar ediyorsa, bu 50 yılda aldığı 420 trilyon liranın ödenmeyişinden ileri gelmiyor. Çünkü esnafın ödenmemiş tek kuruş borcu yok.
Alacağımız bu 200 trilyon borcu, kötüye giden piyasayı canlandırmak, üretime katkıda bulunmak, birikmiş vergi, SSK ve prim borçları için istiyoruz.
Talebimiz kabul edilmezse, sokaklara dökülüp işyerimizin, arabamızın anahtarını hükümete teslim edeceğiz.
Başka çıkar yolumuz kalmamıştır.
Siyasetin fendi, sporu yendi.
Vezirköprüspor (Beldespor) Ortada Kaldı
Belediyenin el atmasıyla, Belediyespor Kulübü olup Belediye himayesine giren Vezirköprüspor’un yeri DSP’ye kiraya verilince, gençler ortada kaldı.
Bir zamanlar profesyonel lige, de girip başarılı sonuçlar alan Vezirköprüspor’u Belediye himayesine alınca, herkes de umut belirmiş; fakat “selam derbeder, aleyküm selam benden beter”‘ misalinde olduğu gibi kriz içindeki Belediye’nin de Vezirköprüspor’a yararı pek olmamış, birkaç kişinin üzerine kalmıştı külfeti….
Belediye, son olarak kulübe Atatürk iş Merkezi’nde yer vermişse de, sonradan ihaleye çıkartıp burasını DSP’ye kiraya verince, gençler ortada kalmıştır.
Çalışkan Balya’ya Atandı
Vezirköprü Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Haluk Çalışkan, Balıkesir’in Balya ilçesine atandı.
İlçemizin sevilen çocuğu ve öğretmenlerinden olan rahmetli Mirza Çalışkan oğlu olan Haluk Çalışkanca yeni görevinde de başarılar dileriz.
Arif Erol dede,
Feyzullah Üçüz Babası Oldu
İlçemizin tanınmış ailelerinden, Feyzullahlar Fırını sahibi Arif Erol’un oğlu Feyzullah babasını üçüz dedesi yaptı.
Üç yavrunun annelerinin sağlık durumlarının iyi olduğu; yavrulara (erkeğe; Arif, Kızlara ise; Çağla ve Işıl) isimlerinin verilmesi olasılığı olduğu öğrenildi. Kutlar, sağlıklı ve uzun yıllar dileriz.

Share
7 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?