logo

Cumhuriyet Halk Parti’nin 98.Kuruluş Yıldönümü Düzenlenen Törenle Kutlandı

Cumhuriyet Halk Parti’nin  98.Kuruluş Yıldönümü Düzenlenen Törenle Kutlandı

9 Eylül 1923 tarihinde kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98.kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen törenle kutlandı.

CHP İlçe Başkanı Onur Bayburtlu Cumhuriyet meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sundu. Ardından partililerin katılımıyla gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrası günün anlam ve önemini belirten konuşmayı CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu yaptı.

Bayburtlu; “Cumhuriyet Halk Partisi 1923’den 1950’ye kadar aralıksız iktidarda kalmış ve tek parti yönetimi uygulamıştır.” Dedi.

Bayburtlu sözlerinin devamında; “Türkiye’de yaşanan 12 Eylül darbesinde kapatılarak 3821 sayılı yasaya dayanarak kuruluşunun 69.yılında 9 Eylül 1992’de tekrar açılmıştır. Özgürlük, eşitlik, dayanışma, adalet ve emeğin üstünlüğü ile demokratikleşme kavramları ile kurumsallaşmıştır.” İfadelerini kullandı.

CHP İlçe Başkanı Onur Bayburtlu; “Mensubu olmaktan gurur duyduğum Ulu Çınar partimizin, yetişen gençlikle güçlenerek, umudumuzu kırmadan yolumuza devam edeceğiz.

Köklerini Kuva-i Milliye’den alan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 98.yıldönümü kutlu olsun. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.” Şeklinde konuştu.

Share
7 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?