logo

Cumhuriyet Halk Partisi 97.Yaşını Etkinlikle Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi  97.Yaşını Etkinlikle  Kutladı

9 Eylül 1923 tarihinde kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 97.yıldönümü Vezirköprü ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen programla kutladı.

CHP Vezirköprü İlçe Yönetiminin de katıldığı törende, Atatürk Anıtına İlçe Başkanı Onur Bayburtlu tarafından çelenk sunumunun gerçekleştirilmesinin ardından Başkan Bayburtlu tarafından günün anlam ve önemine ilişkin olarak gerçekleştirilen konuşmayla program devam etti.
Bayburtlu yaptığı konuşmasında; “Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız.
Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve devrimleriniz ile II.Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.
Mücadelemizi, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir.
Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” Sözlerine yer verdi.

Share
266 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?