logo

Cumhuriyet Savcısı Fetö’den Açığa Alındı

Cumhuriyet Savcısı Fetö’den Açığa Alındı

2017 yılında Vezirköprü Adliyesi’ne Cumhuriyet Savcısı olarak atanan Semih Kır açığa alındı.
Birgün’den Dilan Esen’in haberine göre HSK’nın Fetö soruşturması sürecinde açığa alınarak üç ay sonra görevine iade ettiği Vezirköprü Cumhuriyet Savcısı Semih Kır’a Fetö üyeliğinden 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
Habere göre o tarihte Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapmakta iken 1 Aralık 2016’da Fetö ile irtibatta olabileceği kanaatiyle Savcı Semih Kır’a HSK tarafından 13 Şubat 2017’de görevinden uzaklaştırma kararı verilmişti.
Kararın ardından 3 ay sonra alınan yeni bir kararla 8 Mayıs 2017’de görevi iade edilerek ilçemize atanan Cumhuriyet Savcısı Semih Kır’a 17 Eylül’de sonuçlanan davada “Silahlı örgüt üyeliği” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
Bu kapsamda Cumhuriyet Savcısı Semih Kır’a yurtdışına çıkış yasağı kondu.
Suçlamaları Reddetti
Gaziantep 8.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından FETÖ üyeliği kapsamında yürütülen soruşturmada dinlenen tanıkların, Kır’ın üniversite döneminde örgütün evlerinde kaldığını, Gülen’in şiirlerinin bulunduğu ses kayıtlarına rastlandığını ve 17-25 Aralık’tan sonra da bu ilişkisini sürdürdüğünü ifade etmeleri üzerine hakkındaki tüm suçlamaları reddeden Kır yeniden açığa alındı.

Share
201 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?