logo

Daha önce Vezirköprü Yüksekokulunu engelleyenler arasında, Rektör Osman Çakır’ın da ismi geçiyordu. O değişti. Ama kaderimiz değişmedi. Yüksekokul Bu Yıl da Açılmıyor 10 Eylül 2000 Pazar

Daha önce Vezirköprü Yüksekokulunu engelleyenler arasında, Rektör Osman Çakır’ın da ismi geçiyordu.  O değişti. Ama kaderimiz değişmedi. Yüksekokul Bu Yıl da Açılmıyor 10 Eylül 2000  Pazar

Vezirköprü’nün talihsizliği bu yıl da sürüyor.
İlçeyi ekonomik, sosyal ve kültürel bakımdan etkileyecek olan, Vezirköprü’den daha küçük yerlere açılan Yüksekokul, ilçemize bu yıl da açılamıyor.
Kaymakam Emin Avcı zamanında, o zamanın Samsun Milletvekili Ali Eser (şimdi Halk Eğitim Müdürlüğü) olan binaya, 1 milyar 400 milyon ödenek çıkartarak tamirini sağladı.
Havza ve diğer yerlerde de okul böyle açılmıştı.
Ne zaman ki eşi Kız Meslek Lisesi’ne öğretmen olan Kaymakam atanınca, Toto böyle yattı.
İkinci bölüm Ankara’da rektörler toplantısında değerli hemşehrimiz (Belediye eski Başkanı İ. Hakkı Koçoğlu’nun oğlu) Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Ferit Koçoğlu, bir Vezirköprülü olarak o zaman ki 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Osman Çakır’a söylemiş, Vezirköprü Yüksekokulunu…

Darıçayalanı su tesislerine giden DSP Milletvekili Tarık Cengiz:
“Orüs’ün Mağdur İşçileri ile Vezirköprü Köylerinin Sorunları Benim Sorunum” Dedi
Geçtiğimiz Salı günü ilçemize gelen DSP Samsun Milletvekili Tarık Cengiz’i Orüs mağduru işçileri;
“İşçi Dostu”
“Umudumuz, gururumuz…
Sn. Tarık Cengiz; Hoşgeldiniz!” sloganları ile karşıladılar.
Orüs mağduru işçiler adına temsilcileri Cumhur Çeken: Orüs mağduru işçilerin sorunlarını ve Kamu kuruluşlarına yerleştirilmesi bu konuda gerekli bürokratik işlemlerin çabuklaştırılmasını, Başbakan ve DSP’li bakanların en kısa sürede neticelendirmesi için Samsun DSP milletvekili Tarık Cengiz’in yardımlarını bekliyoruz. Demiştir.
Tarık Cengiz: Bu konu üzerinde Sn. Başkanımız, Bakanlarımız ve Teşkilatımız titizlikle durmaktadır. İki gün içinde Ankara’ya döneceğim, Başbakan yardımcısı ve devlet bakanımız Sayın Hüsamettin Özkan’dan randevu alacağım. Sizden gelen bir heyetin yanında ben olacağım.
En kısa zamanda bu sorunu beraberce halledip size müjdeli haberle dönmek istiyorum. Vezirköprü’deki halkımın sorunlarını halledip Vezirköprü’ye göğsümü gererek gelmek istemez miyim?
Bu önemli sorunu ve köylerimizin sorunlarını hep beraber elele halledeceğiz. Size söz veriyorum, her zaman sizin yanınızda olacağım. Güzel işler başaracağız. Demiştir.
Daha sonra Darıçayalanı su şebekesine gittiler.
DSP Kongresi Savcılıkta
DSP eski ilçe başkanı Rasim Oral, C.Başsavcılığı’na başvurarak, bir hafta önce toplanan kongrenin usulsüz yapıldığını, konuyla ilgili olarak seçim kuruluna başvurulduğunu, iddia ederek koğuşturma açılmasını istedi.
İlçe Başkanlığı yapan kendisinin, Belediye Başkan adayı yapılan Remziye Kocabaş’ın, daha önceki Belediye Başkan adayı Fikret Büyük’ün, Belediye Meclis üye adayı, ayrıca Saymanlık yapan Mustafa Gökmen’in üyelikten usulsüz olarak çıkartıldığını ileri sürdü.
Eski yönetim üyeleri ve adayları arasında savcılığa yansıyan olayların nasıl sonuçlanacağı merakla izlenmektedir.
Dağda 40 Geyik ve Karaca var.
Kunduz’u Canlandırma Girişimleri
Kunduz güzel doğası, temiz, serin havası, buz gibi suyuyla 15 km. yolu da asfalt yapıldıktan sonra bölge insanlarının geniş ilgisini çeken yer haline geldi.
Köylü bu kalabalığı ekonomisi yönünden değerlendirme bilincine ulaştığında, orman köylüsünün de kalkınmasını sağlayacağı belirtiliyor.
Milli Parkların genç mühendislerinin Kunduz Ormanlarının canlanmasını sağlayacak yeni bir proje hazırladıkları öğrenildi.
Bugün Geyik Üretim Merkezi’nde on geyik bulunuyor, bunun da üçü yavruladığı, on üç olduğu belirtiliyor. Dışarı salınan 20 geyiğin, Kargı gibi civar yerlerden gelenlerle doğada 40’ı bulduğu belirtiliyor.
Daha önce (İsmail Sercan zamanında) Alabalık üretimi, Milli Parklarca Sülün üretimi girişimlerinde bulunmuşsa da, başarılı olamamıştır.
Milli Parkların Kunduz Ormanlarına, daha canlı olması için gerekli önlemi daha etkin olarak vermesi bekleniyor. Fakat nedense, geyikleri görmek isteyenlere; “Yasak…” diyerek, devlet sırrı gibi gösterilmiyor, soruyoruz: Bu geyikler insanların izlemesi için beslenmiyor mu?

Share
92 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?