logo

Defalarca yapılan ancak kısa sürede yeniden çöken yolda uyarıcı levha da YOK! Bu yol yapılıyor, bozuluyor..

Defalarca yapılan ancak kısa sürede  yeniden çöken yolda uyarıcı levha da YOK! Bu yol yapılıyor,  bozuluyor..

İlçemizin Küçükkale Mahallesinin yolundaki çöküntü özellikle yolu bilmeyen sürücüler için büyük tehlike oluşturuyor.

Edinilen bilgiye göre; 2007 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kale-Kızılcakoru yolunda geçtiğimiz yıldan bu yanan üst üste çökmeler meydana geliyor.
Yaklaşık 1 metre civarında ve bir şeridi kapatacak şekilde çöken yol yukardan gelen sürücüler için virajdan hemen sonra olması nedeniyle de tehlike oluşturuyor.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin 4 kez tamir ettiği çöküntü alanının tamirinin ise 3-4 günden fazla dayanmadığı ve çöküntünün yeninde oluştuğu belirtiliyor.
Vatandaşlar yolun mevcut kısmının tamirinin mümkün olmadığını yolun biraz yukarıdan başka bir noktadan verilmesi gerektiğini, ancak bu yeni noktanın ormana ait olduğunu söylüyorlar.
Çöküntü meydana gelen kısma vatandaşların kendilerinin uyarıcı bir takım işaretler koymaya çalıştıkları ancak bu işaretlerin kısa süre içinde kaybolduğu bu yüzden özellikle sürücüleri uyaracak levhaların da bölgede olmadığı belirtiliyor.
Vatandaşlar, “yolun düzeltilmesi ve kalıcı hale gelebilmesi için illa birilerinin bu noktada kaza mı yapması gerekiyor?” diye soruyorlar.

Share
4 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?