logo

Demir; “Önümüzdeki beş yıl boyunca hizmetlerimizden en büyük payı Vezirköprü alacak.”

Demir; “Önümüzdeki beş yıl boyunca  hizmetlerimizden en büyük payı Vezirköprü alacak.”

Vezirköprü Belediyesi serasında yetiştirilen fidanların Orman Haftası nedeniyle Vezirköprü Belediyesi önünde dağıtımı gerçekleştirildi.

Fidan dağıtım etkinliği öncesinde konuşmalarla başlayan programda açılış konuşmasını AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt yaptı. Kurt; “Cumhurbaşkanımız Samsun’a çok büyük bir önem veriyor. Nasıl İstanbul’u Binali Yıldırım’a teslim ettiyse, Ankara’da Mehmet Özhaseki dediyse, İzmir’de Nihat Zeybekçi dediyse, Samsun’da da kurucu Başkanımız olan Mustafa Demir’i aday gösterdi.

Bunun için 31 Mart’ta başta Mustafa Demir başkanımıza, Cumhur ittifakı Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’e ve belediye meclisinde de cumhur ittifakına sahip çıkmanızı diliyorum. Vezirköprü’müze yeni hastanemizin kazandırılmasını sağlayan kurucu başkanımız ve o dönemki Bayındırlık ve İskân Bakanımız Mustafa Demir’dir.

Kendisinin bakanlık yaptığı dönemde hastanemizin temeli atıldı. Ancak yaşanan birtakım olumsuzluklar nedeniyle hastanemizde gecikmeler yaşandı ve şu şuanda çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Mustafa Demir Vezirköprü’yü karış karış bilen bir başkandır. Bu anlamda 31 Mart’ta desteklerinize ihtiyacımız var.” Dedi.

İlçe Başkanı Mehmet Kurt ve MHP İlçe Başkanı Dursun Gülünay’ın konuşmalarının ardından Cumhur ittifakı Vezirköprü Belediye Başkanı ve Başkan adayı İbrahim Sadık Edis konuşma gerçekleştirdi.

Tarım komisyonumuzla birlikte seramızı kurduk, soğuk hava depomuzu kurduk, hayvan pazarımızı genişletiyoruz. Mezbahanemizin 1.sınıf ruhsatını aldık. Tarımın güçlenmesi için sulama kanallarının bu sene bitirilmesi için bütün hamlelerimizi ortaya koyacağız. DSİ Genel Müdürlüğü bakanımızın talimatlarıyla 31 Mart’tan itibaren çalışmalarını başlatıyor.

Cumhurbaşkanımızın 19 Ocak’ta işaret ettiği keneviri hep birlikte sizlerle birlikte Vezirköprü’müze kazandıracağız. Yerinde üretim, yerinde imalat, yerinde istihdam. Önümüzdeki 2019-2020 yıllarında bunun tohumunu çoğaltıp üretimine geçtiğimiz zaman imalatını kısacası fabrikalarını Vezirköprü’ye kurmuş olacağız. Vezirköprü burada en kazançlı ilçe olacak.” Dedi.

Edis; “Kimsenin İştahı Kabarmasın”

Kenevir konusunda kimsenin iştahı kabarmasın diyerek sözlerini sürdüren başkan Edis; “Kenevir’in imalatı da burada olacak, üretimi de burada olacak. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’da her platformda bunu tekrarlıyor ve inşallah Vezirköprü bundan nasibini alacaktır.” İfadelerine yer verdi.

Başkan Edis’in sonrasında konuşma yapan AK Parti Samsun İl başkanı Ersan Aksu ise; “Cumhurbaşkanımız 19 Ocak’taki Samsun buluşmasında Vezirköprü için daha önce üretimi durdurulmuş olan keneviri tekrardan Vezirköprü’ye hem tarımsal anlamda hem de sanayi anlamında kazandırma yönünde müjde verdi ki bu Vezirköprü’nün önümüzdeki süreçte göç vermesine son verecek ve Vezirköprü’yü şaha kaldıracak bir projedir.” Dedi.

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ise; “Vezirköprü 2002 yılından bu yana en iyi bilen bir kardeşinizim. 16 yılda çok büyük bir mesafe kat ettik. Önümüzdeki beş yıl boyunca hizmetlerimizden en büyük payı alacak olan ilçe Vezirköprü olacak.

Başkanımızın da ifade ettiği gibi kısa zamanda ihtisas organize sanayiyi ilçemize kazandırıyoruz. Birçok alanda imalat sanayiyi Vezirköprü’ye kazandıracağız. Cumhurbaşkanımızın Samsun’da 3 Martta ifade ettiği gibi Vezirköprü’nün toprak kalitesi dünyanın en kaliteli topraklarından.

Kenevirde Vezirköprü Türkiye’de ilk kez pilot bölge seçildi. 2023 yılına kadar Vezirköprü’de 200 ton kenevir tohumu geliştirilecek. Bundan sonra’da Vezirköprü’de kenevir üretimini ayağa kaldıracağız. Bu ihtisas organize sanayiyi de bu yüzden oluşturuyoruz. Bir tek keneviri geliştirmekle kalmadan ona bağlı sanayiyi de burada yetiştireceğiz. Bununla birlikte diğer alanlardaki sanayiyi de Vezirköprü’de geliştireceğiz” dedi.

Vezirköprü Devlet Hastanesi için de konuşan Demir; “Vezirköprü devlet hastanesi inşaatımızda 2 kez müteahhitle sıkıntı yaşandı. Tasfiye işlemleri bittikten sonra şu anda yeni müteahhit firma ile çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Burada 120 işçi çalışıyor ve yılsonuna kalmadan dünya standartlarında bir hastaneyi Vezirköprülü hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.

Göreve geldiğimizde büyükşehir hizmetlerinden en fazla istifade eden ilçe Vezirköprü olacak. Görev süremiz içerisinde 139 mahallemizde içme suyu, kanalizasyon, arazi yolları, grup yolları hepsini tamamlayacağız. Belediye başkanlığı dönemimizde ilçe yolu ve büyükşehir yolu ayrımını kaldırıyoruz ve ekipleri birleştiriyoruz.

3 ekip kurarak her ekibe 10 adet kamyon, 1 adet 32 tonluk paletli ekskavatör, dozer, greyder, yükleyici ve silindir görevli olacak. O köyde altyapı bitene kadar muhtar evinde kalmayacak. Bunu da işi takip etmesi için yapmak durumundayız. Her ekibimiz yılda 15 civarında mahallenin altyapılarını bitirecek. Yani toplam üç ekiple yılda 45 mahallenin altyapısı bitirilecek.”şeklinde konuştu.

Vezirköprü’de eksik bıraktığımız bir hizmet daha var diyerek sözlerini sürdüren Mustafa Demir; “Havza-Vezirköprü-Durağan yolu için Cumhurbaşkanımız ulaştırma bakanına talimatı verdi. Bölge müdürlüğü yapım ihalesi için hazırlıklara başladı. Bu proje tamamlandığında Kastamonu-Erzincan yolu Vezirköprü’den tırlarla ve hususi araçlarla trafiğin nasıl aktığına şahit olacaksınız.” Dedi. Konuşmaların sonrasında fidan dağıtımı etkinliği gerçekleştirildi.

Share
824 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?