logo

Denetimler Sıklaştırıldı Cezai İşlemler Başlıyor

Denetimler Sıklaştırıldı Cezai İşlemler Başlıyor

İçişleri Bakanlığı’nca 81 ilde Covid-19 tedbirleri kapsamında geçtiğimiz hafta Perşembe günü 81 ilde aynı anda eş zamanlı olarak maske, mesafe ve hijyen konularında denetleme gerçekleştirildi. Cezai işlemlerin de bu kapsamda ilçemizde de uygulanacağı belirtildi.

Koronavirüs’le mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı koordinesinde ilçemizde de gerçekleştirilen denetimlere Kaymakam Kudret Kurnaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akar, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve oda başkanları katıldı.
Denetimde, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu lokanta, kafe, restoranlar gibi yeme-içme yerleri olmak üzere, pazar yerleri, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, berber kuaför güzellik merkezleri, internet kafe salon ve elektronik oyun yerleri, otogarlar, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları protokol tarafından denetlendi.
Denetimde vatandaşların kalabalıklar halinde bir araya gelebildikleri yerlerde temizlik, maske ve fiziki mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Kurallara uymayan vatandaşlara cezai işlemlerin yapılacağı belirtildi.

Öte yandan Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz tarafından, yapılan denetimlerde bazı işletmelerde maske kullanılmadığı, bu esnaflara uyarıda bulunulduğu ve hergün denetim yapılarak hijyen kurallarına uymayan tüm şahıslara 3150TL para cezası ve işyerlerini mühürleme cezası uygulanacağı belirtildi.

Share
308 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?