logo

Denizbank ve TOBB’dan Coronavirüsle Mücadelede Güç Birliği

Denizbank ve TOBB’dan Coronavirüsle Mücadelede Güç Birliği

DenizBank, Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak amacıyla, Cumhurbaşkanlığımızca açıklanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında, KOBİ’lere düşük faizli kredi sağlamak için hayata geçirilen ‘TOBB Nefes Kredisi’ projesinde katılımcı banka olarak yer aldı.

Banka, bu hassas süreçte elini tekrar taşın altına koyarak, TOBB ve KGF desteğinde yıllık yüzde 7,5 faiz oranı ile kredi kullandırıp, KOBİ’lere nefes aldıracak. Kredinin, 2020 senesinde 6 ila 8 ay anapara ve faiz ödemesi olmayacak, geri ödemesi ise 2021’de aylık eşit 12 taksitle yapılacak.

KOBİ’lerin ülke ekonomisine sağladığı katma değerin bilinciyle, esnafın ve küçük işletmelerin ihtiyaçlarına kolay, hızlı ve uygun maliyetle çözüm sunmayı öncelikleri arasında gören DenizBank, bu amaçla TOBB öncülüğünde yeni bir anlaşmaya imza attı.

Cazip vade ve oranlarıyla geçtiğimiz senelerde KOBİ’lere can suyu olan TOBB Nefes Kredisi yeniden hayata geçirilirken, önceki iki projede de yer alan DenizBank, bu kez de katılımcı banka oldu.  

TOBB ve KGF ile yapılan iş birliği kapsamında; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı oda ve borsa üyesi olan ve yıllık cirosu 25 Milyon TL’nin altında olan KOBİ’lere özel, 2020 yılında 6 ila 8 ay süreyle anapara ve faiz ödemesiz, 2021 yılında ise aylık ödemeli 12 eşit taksitli ve yüzde 7,5 yıllık faiz oranıyla NEFES Kredisi sunulacak.

Denizbank Vezirköprü Şubesi Müdürü Burcu Oksal İle Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdülkadir Fişekci gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından;

Odamıza kayıtlı üyelerimizden cirosu 25 Milyon TL’ye kadar olan işletmelerin 100,000 TL’ye kadar 2.200.000 TL finansman imkanından faydalanabileceklerini belirterek,  Şartları sağlayan her KOBİ bu krediden en fazla bir defa faydalanabilir. Proje tüm Vezirköprü Kobilerine hayırlı olsun.” Dedi.

Vezirköprü TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir FİŞEKCİ TOBB Nefes Kredisi” projesi kapsamında Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası ile DenizBank Vezirköprü Şubesi tarafından imzalanan protokolün hayırlı olması temennisinde bulunarak; “Esnafımızın nefes almakta zorlandığı bir dönemde gelen bu destek bizler için çok önemli. TOBB ve DenizBank yetkililerine bu alt yapıyı sağladıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Share
103 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?