logo

Dernek ve Hayırseverler el attı, Orta Camii’nin Çatısı Yenileniyor

Dernek ve Hayırseverler el attı, Orta Camii’nin Çatısı Yenileniyor

Vezirköprü’nün merkezindeki Camiilerden biri olan Orta Camii’de geçtiğimiz hafta Çarşamba günü çatı tadilatına başlandı.
Her yıl akıtması nedeniyle çeşitli tamiratlar yapılan ancak yapılan tamiratların artık yetersiz kalması nedeniyle Orta Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile vatandaşların işbirliğiyle çatıda yenileme çalışması yapıldı.

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Orta Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Eyüp Akdoğan; “Her yıl vatandaşlarımız ve derneğimiz işbirliği ile Camii’mizin akan çatısı çeşitli tamiratlarla düzeltiliyordu.
Bu yıl çatıdaki sıkıntının çok olması nedeniyle Samsun Vakıflar Bölge Müdürlü-ğü’ne durumu izah eden bir yazı yazdık. İlçemize gelen yetkililerin yaptıkları inceleme sonrası gerekli izinleri alarak geçtiğimiz hafta Çarşamba günü itibariyle Orta Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile vatandaşların işbirliğiyle çatının tamamen yenilenmesi için çalışma başlattık.
Ayrıca çatı yenilemesiyle birlikte şadırvanın üstündeki kurşunlar da elden geçirilerek tamir edildi. İlerleyen süreçte ise şadırvanın musluklarında da yenileme çalışması yapacağız.” Dedi.

Share
19 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?