logo

Dikkat!.. Elektrik direklerinde ölüm var: Vezirköprü’ye Barajlardan Gelen Cereyan İki Kişiyi Öldürdü 29 Ağustos 1971 Pazar

Dikkat!.. Elektrik direklerinde ölüm var: Vezirköprü’ye Barajlardan Gelen Cereyan İki Kişiyi Öldürdü 29 Ağustos 1971 Pazar

Barajlardan Vezirköprü’ye gelen elektrik iki kişinin ölümüne sebep olmuştur.
Havza-Vezirköprü kesiminde çekilen tellerin direklerine tırmanan biri Meşelili, diğeri Şıhsafili iki köylünün ölüm olayına savcılık el koymuştur.
Çeşitli yerlerden edindiğimiz bilgilere göre: daha önce Trabzon gibi bir kısım yerlerde de olan elektrik telleri hırsızlığını, mıntıkamızda da önlemek üzere tedbir olarak direklerden geçen tellere elektrik verilmiş, bu durumu bilmeyen iki köylü vatandaş tırmandıkları direklerde elektriğe kapılarak ölmüşlerdir.
Şıhsafi de
Şıhsafi köyünde 12 yaşında Halit Çalışkan etrafı seyretmek için çıktığı elektrik direği tepesinde tele tutununca akıma kapılmış, kurtarılamayarak ölmüştür. Halit’in direkten cesedi indirilmiştir.
Meşeli de
Meşeli köyünde Hüseyin oğlu 17 yaşında Emrullah Şahin kaybolmuş, kendisini iki gün arayan ailesi, cesedini elektrik direğinin dibinde bulmuşlardır.
Yapılan inceleme sonucunda Emrullah’ın elektrik direğine çıktığı, tele tutununca da cereyana kapılıp öldükten sonra düştüğü anlaşılmıştır.
Elektrik yöneticileri, (Biz cereyan verildiğini ilan etmiştik.) demişlerdir. Olaya savcılık el koymuştur.

Orman Fabrikası Arsasının Haritası Yapılıyor
Geçen hafta müdürünün geldiğini ve vazifeye başladığını bildirdiğimiz Vezirköprü Orman Ürünleri fabrikasının haritası yapılmaktadır.
Fabrika müdürü olarak Bolu kereste fabrikasından Vezirköprü’ye atanan ve geçen hafta ilçemize gelen Mehmet Ali Aydın, özel işleri için memleketine gitmiştir.
Kısa süre sonra Vezirköprü’ye döneceğini öğrendiğimiz Mehmet Ali Aydın yerine Orman İşletmesi Müdür V. Sn. İbrahim Karagöl ile görüştük.
Çalışmaların devam ettiğini, fabrika sahasının haritası bittikten sonra ellerinde mevcut projelere göre idare, lojman binaları ile ihata duvarlarının yapılacağını bildirmiştir.
Bilindiği gibi bu yıl 2 Milyon 200 Bin liralık ödenek harcanabilecektir.
Çarşambayı sel aldı bir yar sevdim el aldı, bakalım sel kimi alacak?
Samsun’daki Törene Çamlıca Ekibi de Götürülecek
Vezirköprüspor’a Amatör ligde yapılacak ilk maçının Çarşamba ile olacağı bildirilmiştir.
Hani meşhur bir türkü vardır: (Çarşambayı sel aldı, bir yar sevdim el aldı…) Bu Çarşamba’nın türküsüdür. Bir de bizim Vezirköprü’nün çok eski bir türküsü vardır: (kavaktan gazel indi, dibine güzel indi, bir öptüm bir ısırdım, dişime nazar indi.)
Bakalım Çarşamba’yı mı sel alacak; yoksa bizim ilk maçını yapacak Vezirköprümüze mi nazar değecek.?
5 Eylül Pazar günü Samsun’da amatör ligler törenle başlayacak muhtemelen. Bu törende Vezirköprüsporla birlikte ilk kez folklor ekibi de ilçemizi halk oyunları ile temsil etmiş olacaktır.
Samsun belediyesinin otobüs töreninde elektrik ve su fiyatlarının ucuzlayacağı açıklandı.
Samsun Valisi Konuşurken Bir Kadın Açız Diye Bağırdı
Samsun belediyesince alınan 5 otobüsten ikisinin daha sefere girmesine yapılan törende konuşan Samsun belediye başkanı Kemal Vehbi Gül elektrik ve su fiyatlarının ucuzlayacağını bildirmiştir.
Gül’den sonra Samsun Valisi Haydar Özakın söz almış, otobüslerin Samsun’a hayırlı ve uğurlu olmasını söylemiştir. Orada kürsüde konuşmakta olan Samsun Valisinin önüne E.T. adında bir kadın atılarak:
-Yalan, yalan, biz açız, bizleri düşünen yok diye bağırmaya başlamıştır. 6 çocuklu olan ve kocası tarafından terk edilen kadın karakola götürülmüştür.
Samsun Valisi Haydar Özkın, (Şayet kadının yardıma ihtiyacı varsa, muhtaçsa gereken yapılır;) demiştir.
Vezirköprü Güreş Kulübü Güreşleri Cezaevi Arsasında Yapıldı
Vezirköprü’de güreş kulübü Hacı Selahattin Tuncer yönetiminde ve cezaevi arsasında bir güreş düzenlenmiştir.
Başpehlivanlığı alana 500 lr, büyük ortayı alana 300, ayağı alana 200, desteyi alana 100 lr ödül verilmiştir.
Havza’da Bir Kadın İntihar Etti
İlçemiz Çakıralan bucağında 40 yaşında Cemile D. isimli bir kadın, aile geçimsizliği yüzünden kendini asarak intihar etmiştir.
Olaya savcılık el koymuştur.

Share
22 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?