logo

Doğalgaz kullanacaksanız şimdiden Belediye’ye müracaat ediniz! Botaş, yeterli talep olan ilçeye doğalgaz bağlayacak…Doğalgaz İçin Belediye Girişimde 27 Ağustos 2000 Pazar

Doğalgaz kullanacaksanız şimdiden Belediye’ye müracaat ediniz! Botaş,  yeterli talep olan ilçeye doğalgaz bağlayacak…Doğalgaz İçin Belediye Girişimde 27 Ağustos 2000  Pazar

Önceki haftaki sayımızda “İlgililere uyarı: Doğalgaz için Havza-Vezirköprü vanası…” başlıklı yazımız üzerine konuştuğumuz Belediye Başkanı Suat Binici:
-Vana işi Lâdik’ten olacakmış, ben Havza Belediye Başkanı ile görüşüp Vali Bey’e gideceğiz. Vana işi söz konusu ise bunu çözümlemeye çalışacağız.
Bilindiği gibi, Rus’lar Karadeniz altından Samsun’a doğru boru döşerken, Türkiye’de de Ankara tarafından Samsun’a, Samsun Çarşamba tarafından da Lâdik’e doğru boru döşemeye başlandı.
İşin peşini bırakmayan Belediye Başkanı Suat Binici, Suluova, Merzifon ve Havza ile temasa geçti. Merzifon için Botaş tarafından vana ve motor konacağını, diğer ilçelerden de yeterli talep ve nüfus sayısı olduğunda nazarı itibare alınacağı öğrenildi.

İlana önem verin!
Bu durumu öğrenen başkan Binici, evine, işyerine doğalgaz bağlatmak isteyenlerin Belediye’ye başvurmalarını isteyen hoparlör ilanı ile Vezirköprü halkını uyarmaya başladı.
Belediye’nin önemli duyurusu Belediye Başkanlığından
Rusya’dan Samsun’a ve oradan da Ankara’ya dağıtılacak olan Doğalgaz, ilçemize en yakın Suluova’dan geçmektedir. Havza ve Merzifon ilçeleri ile birlikte biz de doğalgazı getirmek istiyoruz. Ancak müracaat etmeden önce talepleri tespit etmek zorundayız. İlçemize doğalgaz geldiğinde ev ve işyerinde kullanmak isteyenler bugünden itibaren 15.09.2000 tarihine kadar bir dilekçe ile birlikte belediyemizdeki doğalgaz abone irtibat bürosuna müracaat etmeleri gerekmektedir. Müracaat sonunda gerekli sayı bulunursa doğalgazın getirilmesi için teşebbüse geçilecektir. Duyurulur.
Askerlik yasasında değişiklik olmalı…
En Büyük Asker Bizim Asker!…
Geçtiğimiz Salı gecesi, askere gitmek üzere olan gençlerin bayramı vardı.
Taksilerde, ellerinde Türk Bayrakları:
-En büyük asker bizim asker! Sloganları ile caddelerde coşup taştılar.
-Ne mutlu gençlere!…
Ancak bir genç vardı ki: hırsından ne yapacağını şaşırmıştı. Cebinde iki milyon lirası vardı; vatani görevini yapmak üzere İstanbul’a gidecekti. Otobüs fiyatı on milyondu.
Askerlik yasasına göre kendisine verilen 2 milyonu bulmuyordu.
Bu sıkıntıyı birçok genç yaşadı. Biri de İskenderun’a gitmek için 14 milyonu arıyordu.
Askerlik yasasında bir değişiklik yapılamaz mı?..
Durumu iyi olanlara verilecek iki milyon verilmeyip yoksul askerlere otobüs ücreti ve harçlıklarını karşılayacak meblağ verilse, ne olur.
Bugün iki milyon nedir ki, bir sigara parası değil!
Genel Kurmayın veya Milli Savunma Bakanlığı’nın buna bir çözüm getirecek koşuları hazırlayacaklarına inanıyoruz.
Rastgele…
Balık Avlama Yasağı 31 Temmuz’da Bitti
1 Nisan 2000 tarihinde başlayan Balık Avlama Yasağı 31 Temmuz 2000 günü sona erdi.
Dört ay süren yasak zamanında: Kaymakam Şevket Cinbir’in gerekli yerleri (Jandarma ve Su Ürünleri) görevlerini yapmaları konusunda uyarması ve bizzat ilgilenmesi sonucu kaçak balık avına imkanlar ölçüsünde elverilmedi.
Özellikle Jandarma ve Su Ürünleri’nin birçok defa kaçak avlananları suçüstü yakalayarak adli makamlara teslim etmişlerdir.
DSP Kongresi Ertelendi
26.08.2000 Cumartesi günü yapılacak DSP kongresi, “Kenan ve Remziye Kocabaş, Fikret Büyük ve Rasim Oral’ın üye listesi asılmadı.” Şikayeti üzerine seçim kurulu başkanı Hakim tarafından 31.08.2000 Perşembe Saat: 10.00’a ertelendi.
Şikayetçilerin hiçbirinin DSP üyesi olmadığı belirtildi.
Atatürk Anıtına yeni düzen
Yeni Mahalleye Parke
Kaymakamlık-Belediye işbirliği ile hükümet çevresinden başlayan güzelleştirme, sebze pazarına doğru genişlemektedir.
Sebze pazarı parke kaldırımı ihaleye çıkartıldı.
Ayrıca Atatürk Anıtı’nın da yeri düzenlenerek daha güzel hale getirileceği, anıtın da değişeceği bildirildi.

Share
325 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

Anı İnceleme Araştırma
YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

Anı İnceleme Araştırma
SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

Anı İnceleme Araştırma
TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR

TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR