logo

Düğünlerde silah atmanın önüne geçeceğiz”

Düğünlerde silah  atmanın önüne geçeceğiz”

Asayiş Toplantısı yapıldı. İlçe Jandarma Komutanı M. Selçuk Yılmaz:

İlçemizde Kaymakam Yunus Emre Altıner başkanlığında Emniyet Müdürü Aydın Özdemir, Jandarma Komutanı M.Selçuk Yılmaz’ın da katılımıyla bir Asayiş Toplantısı yapıldı.
Toplantıya bazı daire amirleri ve muhtarlar da katıldı.
Toplantıda konuşan Kaymakam Altıner:2
– Vezirköprü güvenli bir şehir. Ancak dikkatli olmalıyız. Şüpheli durumla karşılaşıldığında hemen güvenlik güçlerine haber vermeliyiz. Telefonla dolandırıcılık için özellikle tekrar uyarıyorum. Herkes kandırılabilir. Dedi.
Trafikte ceza yazılacak.
İlçe Emniyet Müdürü Özdemir:
– Trafik denetleme ekiplerimizi artırdık. Düzenleme yapmak zorundayız. Vatandaşlardan da duyarlılık bekliyoruz. Siz de uyarın, trafikte ceza uygulayacağız. Kimse bir başkasının hayatını tehlikeye atamaz. Dedi.
Düğünlerde silah atılmayacak
İlçe Jandarma Komutanı Yılmaz:
– Trafik kazaları en büyük derdimiz. Servis araçlarımızı sıkı kontrol altında tutacağız. Kız kaçırma da önemli bir probleBorukm. Bu çok ciddi bir suçtur. Ama biz 2017’de özellikle düğünlerde atılan silahlar üzerinde duracağız. Geçen yıl düğünlerdeki olaylarda 7 kişi hayatını kaybetti. Düğünlerin çevresinde bundan sonra jandarma ekipleri olacak. Muhtarlarımızdan da bu konuda yardım bekliyoruz. Hayvan hırsızlığı için de hızlı haber vermeniz gerekir. Birkaç saat içinde çözülmezse o hayvanları bulamayız. Dedi.
Daha sonra söz alan muhtarlar özellikle mahallelerinden kaçırılan, çalınan hayvanları için tedbir alınmasını istediler. Boruk Mahalle Muhtarı Ali Bilgin, yaylalarına kamera isteğini yineledi.

Share
1045 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?