logo

Dursun Akça; Günaydın erken uyandınız… Geleceğimizin Teminatı Olan Gençlerimize Yurt Mu İhtiyaç Oldu?

Dursun Akça; Günaydın  erken uyandınız… Geleceğimizin  Teminatı Olan  Gençlerimize  Yurt Mu  İhtiyaç Oldu?

Geçtiğimiz hafta manşetimizden yer verdiğimiz “Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu’nda yurt sıkıntısı çekiliyor” haberimizin ardından Dursun Akça’dan yazılı bir açıklama geldi.

Çok değerli Vezirköprü’de ikamet eden vatandaşlarımız. 6 Ekim 2021 tarihli VATANDAŞ Gazetesi sahibi Sayın Göktan Teker’in “Okullardaki Yurt ve İhaleler” diye yazısını okudum.
Aktif siyaseti bıraktım. Çok düşündüm. Allah’ın bana lütfettiği akıl nimetinden bir nebze de olsa halkın gerçekleri öğrenmesini kendime vatandaş olarak borç kabul ettim.
05.04.2018 tarihinde yayınladığım yazıyı aynen bilginize sunuyorum.
Çok değerli Vezirköprülü vatandaşlarımız. Adalet ve Kalkınma Partisinin ilçe teşkilatını kuruluşundan bu güne görev yapanları tanıyor musunuz?
Maneviyat edebiyatı yaparak kendilerine oy vermeyenleri hurda demir kabul eden, kendilerine oy verenlerin dörtte üçünü lüks apartmanların yangın merdiveni gibi değerlendiren; sadece ve sadece yandaşlarını kamuya memur ya da işçi olarak koymak için siyaset yaptıklarını biliyor musunuz?
Değerli Vezirköprülü kardeşlerim hiç düşündünüz mü, tek başına AKP iktidarından 16 yıldır gözle görülür elle tutulur bir hizmet alabildik mi? Maalesef yok.
Ya inşaat sektörü durursa Vezirköprü’nün hali ne olacak? Çok uzak değil yakın günü birlik düşünen durmaz. Üzülerek gerçekleri sizlerin bilmesi için yazıyorum. 2002’den bugüne kadar alınan işçi memur alımında din edebiyatı yapan Sami Pala sırayla yaz Mehmet Kurt’a kadar ne değişti? Topluma hizmet eden tuvalette işçi alınacaksa AKP teşkilatının izni olmadan alınamaz.
Gördünüz mü AKP teşkilatının yaptığını? Adalet bu ise adaletsizlik nerede, doğru söyleyenlerde mi? Bir aileden iki kişi alınırken yangın merdiveni olarak kullandığınız sizlere destek verenlerde işçi mi bulamadınız da aldınız? Sizin adalet anlayışınız yezit anlayışı, onu mu rehber edindiniz?
Gelelim Esas Konuya Değerli Vezirköprülüler;
1-Yüksekokul inşaatı bitmiş hizmete açılmayı beklerken neden açılmasına uğraş vermediniz. 3 yıl beklettiniz. O gün ki görevlilere Cumhurbaşkanına, Başbakana, Yök’e, Milli Eğitim Bakanı’na okulun fotoğraflarıyla mektuplar gönderen Dursun Akça’ya kin kusuyordunuz. Okul açılınca yandaşlarınızı işe koymak için yarış yaptınız. Sizin adalet anlayışınız bu mu?
2-Devlet Yüksek Öğretim Kurumu’nun yurt yaptırmaya gelen görevlilerine destek olmadınız, makamınızdan kovdunuz ‘yurt yerinde sorun var bunu çözmez iseniz yurt yapılamaz’ derken, ‘yapılmasa yapılmasın’ derken o günlerde cemaatle iç içe çalışırken, cemaat yurtlarına talebe bulunmaz diye destek olmadınız.
Yurt yetkililerine sorun. Dursun Akça olmaz ise sorunları çözmese idi yurt yapılır mıydı? Yurt bölge müdürü ‘çok yardımcı oldun senin bir kişini alalım’ dedi. Onların isteği üzerine tarih olarak hatırlamıyorum, Mayıs ayı 2015’te torunum olan Muhammet Akça’nın evraklarını gönderdim. 15 Temmuz darbelerinden alınamadı.
İki buçuk yıl bekledim yaklaşık mart ayının girişinde Bölge müdürü beni çağırdı gittim. Niçin çağırdığını orada öğrendim. “Muhammet Akça’yı yurtta işe teknisyen yardımcısı olarak alıyorum, yeni İl Başkanının görüşünde aldım” dedi ve Muhammet Akça’ya telefon geldi; “Git yarın müdürle görüş işe başla” dendi. 1,5 saat sonra durduruldu diye haber geldi.
Araştırdık yurdun yapılmasına karşı olan, hiçbir katkıları olmayan Vezirköprü AKP eski ve yeni başkanları tarafından müdüre baskı yapıldığı, Muhammet Akça yerine TEK’te çalışan bir yakınlarını aldıklarını öğrendim.
Vezirköprü’de tuvalete alınacak işçiye karışan başkanlar, hodri meydan. Halkın huzurunda tartışalım. Cemaatin sonu geldi. Sizin de sonunuz gelecek. Bir gün hesap vereceksiniz. Sizin makamınız varsa mazlumun ahı var. Bunu unutmayın. Çok yakın.
Eski hastane neden geçici süreyle yurt olmuyor?

Share
5 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?