logo

Dursun Akça; Siyasetçinin Sözüne Şüphe Etmeden Kabul Ederim, Politikacının Sözüne Güvenmem

Dursun Akça; Siyasetçinin Sözüne  Şüphe Etmeden Kabul Ederim,  Politikacının Sözüne Güvenmem

13.05.2020 tarihli Vatandaş Gazetesi’nde Kenevir ile ilgili güzel bir haber okudum. Bu habere katılmamak ya vurdumduymaz olmak veya aman sendeci, kolaycı olurdu. İkisi de dünyadan ümit kesme anlamı taşır.
Değerli Vezirköprü’müzde ikamet eden kardeşlerim, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, vurdumduymazlık Vezirköprü’müzün şiarına yakışmaz.
Bu yazıyı yazmak için kalemi elime aldığım an çok düşündüm. Zerre kadar şahsi çıkar düşünmediğim kanısına vardım. Ülkemizde iki eğilim var. Biri fertlere menfaat sağlamak ve bu yolda hizmet ettiğini benimser. Bu eğilime politikacı denir. İkinci eğilim ise siyasetçidir. Tüm insanlara ve topluma hizmet etmeyi kendine rehber edinmiştir. Bu da siyasetçidir.
Siyasetçinin söz ağzından çıkınca söze tapu ve senet istenmez, söz yerine getirilir. Nedeni ise gerçek âlemde verdiği sözün hesabını vereceğini düşünür.
Politikacı ise; seni fertleri, toplumu nasıl ikna edeceğini düşünür. Toplumu ikna ettimi konuşmayı unutmaz, hizmeti fertlere yapmayı rehber edinir. Hesap vermeyi aklının ucundan bile geçirmez.
Vezirköprü’de hangi makam ve mevkide olduğu fark etmez yan yana gelip hizmet edenler siyasetçidir. Yanlış anlamayın, partili demiyorum. Esas arzu ettiğim mevzuya gelelim. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın benim şahsen siyasetçi olduğuna güvenim tamdır.
Seçim zamanı Samsun miting alanında halka hitap ederken, Sayın Cumhurbaşkanı olarak Vezirköprü Belediye Başkanı ve aynı zamanda tekrar aday olan Sayın Sadık Edis’in elinden tutup beraberce ellerini kaldırıp Vezirköprü ilçemiz Kenevir, bizim deyimimizle Kendir sanayisi merkezi olacaktır dedi. Bu söz siyasetçisi sözü senettir bitmiştir. Kendir sanayisi Vezirköprü için umut kaynağıdır. Bu yapılacak sanayi merkezini komşu ilçelere kaydırmaya, hoplatmaya, zıplatmaya gerek yok.
Sayın Cumhurbaşkanımız halkın huzurunda onaylamıştır. Siyasetçi sözünden asla dönmez. Bir örnekle yazıma son veriyorum. Okulda okuyan iki torunu olan, bir de yavrum teşekkür getirene bisiklet, takdir getirene de motosiklet alacağım desem bu sözdür. Sözü yaradan Allah’tır. Bu sana borçtur. Almak zorundasın diyorum, sözlerime son veriyorum.

Share
103 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?