logo

DYP’nin Vezirköprü’deki kalabalık mitinginde, Belediye Başkanı; Tansu Çiller’e fahri hemşerilik beratı verdi. Çiller bir saate yakın konuştu: “Sizin Derdinizi Dinlemeye Geldim” 3 Haziran 2001 Pazar

DYP’nin Vezirköprü’deki kalabalık mitinginde, Belediye Başkanı; Tansu Çiller’e  fahri hemşerilik beratı verdi. Çiller bir saate yakın konuştu: “Sizin Derdinizi Dinlemeye Geldim” 3 Haziran 2001 Pazar

DYP lideri Tansu Çiller, Karadeniz çıkartmasını, Merzifon’dan sonra Vezirköprü’de yaptığı mitingle sürdürdü.
Tören alanında büyük bir kalabalığın izlediği açık hava toplantısına Saat: 11’de başlayan Çiller, konuşmasında Ecevit’e, Bahçeli’ye yönelirken, Mesut Yılmaz’a hiç değinmedi.
-Vezirköprü’nün mert insanları, evlatlarım, kardeşlerim! Sizlerin dertlerini dinlemeye geldim. Sizler Ankara’dan ses bekliyorsunuz. Ama gelip derdinizi dinleyen yok.
Köylerinizde dolu afeti varmış, geçmiş olsun! Sizi ne duruma düşürdüler. Ürettiğiniz ucuz, aldığınız eskiye nazaran birkaç misli pahalı…
Sizin hakkınızı koruyan biz olacağız. Aranızda tütüncü var mı, fiyatlardan memnun musunuz?
Enflasyon hikayesiyle dolaşıyorlar. Derviş yangını söndürecek diyorlar. Yanacak bir şey kalmadı ki…
Tütün üretemeyeceksiniz, Ayçiçeği üretemeyeceksiniz. Bu insanlar neyle geçinecek? Bizim zamanımızda böyle miydi? Kendi ürünümüzü kendimiz satardık.
Hayvancılık öldü. Hayvan yem fiyatları yüzde 46 arttı. Faizler için, ödenmeyen krediler için af çıkarmadılar. Çiftçi perişan… Bu ülkeyi iyi yönetemiyorlar. Türkiye’de bir başbakan bulabiliyor musunuz?
Bütün millet bunlara istifa edin diyor. İstifa ederlerse ihanetmiş. Asıl ihaneti Sayın Bahçeli yapıyor. Bunların hesabını verecek.
Enerji yolsuzluğunu, Ecevit, Bahçeli kapatıp geçtiler. Bizim gibi mahkeme önünde hesap verip aklansınlar.
Sayın Ecevit krizkolik yaptı bizi. Mecliste bize değil yabancılara inandılar. Onları çeken Türkiye’yi kurtarmak için Atatürk Samsun’a geldi. 75 yılda alınan borcu bunlar, katlıyorlar. Bir buçuk yılda geri ödenecek. Bu para eğitime size mi, üretime mi geldi. Borcu yatırdılar.
Sayın Bahçeli, bu milletin mi, IMF’nin mi adamısınız? Partiler ve seçim yasasını değiştirip sandığa gideceksiniz. Siz seçeceksiniz. Bir daha yanlış yapmayın! Biz de bir daha yanlış yapmayacağız.

Yağma Hasan’ın böreği mi? Bu nasıl eğitim, nasıl düzen? Samsun’da 179 öğretmen çalışmadan devletten maaş alıyor, kimse görmüyor. Diğer taraftan;
Vezirköprü’ye Sınıf Öğretmeni Gelmiyor!
Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu’nun ilçemize gelişi bir acı gerçeği ortaya çıkardı. İlçemizde (ve diğer ilçelerde) sınıf öğretmeni açığı varken, ilimiz Samsun’da; 179 öğretmenin hiç çalışmadan “öğretmenevlerindeki okey masalarını öksüz bırakmazsız havadan maaş aldıkları ilçelere gitmedikleri anlaşıldı.
Kaymakam Şevket Cinbir’in, okullarımızda Sınıf Öğretmeni sıkıntısı var. Şeklindeki konuşması üzerine, kayıtları inceleyen Bakan Bostancıoğlu:
-Nasıl olur, Samsun’da, 179 öğretmen fazlalığı var. Dedi.
Toplum…
Emekliliği İle Bebeği Beraber Geldi
Yıllar ne çabuk geçiyor, Tülay Yanga Özgüngör, Adliyeye memur olarak 1979 yılı Mart ayında girmişti. 1985 yılında da Milli Eğitim Müdürlüğü memurluğuna atandı.
Genç evliler 15 yıldır bebek hasreti çekiyorlardı. Önceki hafta Özgüngör, sadece emekli olmadı. Emekliliğiyle birlikte gelen Beyzanur, Tülay hanıma anne olmanın da zevkini tattırdı. Bebek bize uğurlu geldi. Diyorlar.
Emlak Bankası Kapanmıyor
Emlak Bankası’nın bir kısım şubeleri kapatılacağı haberi gelmişti. Bu bizde yanlışlıkla (Emlak Bankası tamamen kapatılacak) şeklinde yayınlandı. Oysa (Vezirköprü olarak; müdüründen en ufak çalışanına kadar memnun olduğumuz) değil Emlak Bankası’nın; hiçbir kuruluşun kapatmasını arzulamıyoruz.
Belediyenin girişimi ile çiçek ismiyle kurulan 10 blok, 4 kat, 16’şar daireden 160 daireli kooperatifler Karanfilevler’de birleşiyor…
Çiçekevlerin Temeli 14 Temmuz’da
Çeşitli çiçeklerin ismiyle kurulan 7 kooperatifin kongresi, 24.06.2001 Pazar günü saat 13.15’te Atatürk İş Merkezi’nde yapılacak.
Sakızlıkta Opet’in yanında arsası alınan konut kooperatifleri, Karanfilevler Yapı Kooperatifi’nde birleşerek, tek kooperatif olarak ortaklarını konutlara kavuşturacak.
Kooperatiflerin yöneticilerinden Basri Demirkan:
-Kooperatifimizin projesi yapılıp geldi. Konutlarımız 10 blok, 4 kat, 16’şar daireden toplam 160 daire olacak. 14 Temmuz’da temelini atmayı düşünüyoruz.

Share
32 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?