logo

EKONOMİ ALARM VERİYOR!

EKONOMİ ALARM VERİYOR!

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal ZEYBEK açıklama yaptı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, ekonominin çok kötü olduğunu söyledi.zeybek
Ekonomide pembe tablo çizenler, halkı yanıltmaya devam ediyor. Esnaf dertli, siftah yapmadan dükkân kapatan esnafımız var diyen Zeybek:
Geçmişte “hava parası” adı altında dükkân bulunmazken kiralık ilanlarına bakan da yok. Son aylarda Samsun’da yaşanan intiharlar dikkat çekicidir. Bu insanlar niçin yaşamlarına son veriyorlar? Fırıncı, çiftçisi, bakkalı, manavı, işçisi, memuru, emeklisi intihar ediyorsa bir sebebi olmalı. Basından verilen bilgilere göre; intiharların temelinde çoğunluğunun ekonomik sıkıntıların olduğu anlaşılmakta. Bir yıl önce faizler %0,80-0,90 aralığında iken, bir yıl içerisinde yüzde yüz artarak ortalama 1.60’lara dayandı.
AKP Halkımızı tekelci tefeciye soydurmakta. Kabaca olaylara bakıldığında, kredi kartı borçlarını veya bankalardan aldıkları kredileri ödeyemeyen, umutsuzluğa düşen vatandaşlarımız intihar yolunu seçmektedirler. Borçlu ile alacaklılar arasında cinayetler yaşanmaya devam ediyor.
Ülkeyi yönetenleri, ekonomide pembe tablo çizenleri bir kez daha uyarıyoruz. Bıçak kemiğe dayanmıştır, insanlar hayatlarına ekonomik nedenlerle son veriyorsa yönetenler bir daha düşünmelidir.
Halkımızın mutfağına baksınlar; aş mı kaynıyor, dert-sıkıntı mı kaynıyor? AKP’yi olayları görmeye, incelemeye davet ediyorum. Bundan sonraki intiharların vebalini almak istemiyorsanız, Hükümet olarak gerekli iyileştirmeleri yapmanızı bekliyoruz. Halkımızın sesini duyurmaya, AKP rahatsız olsa da, uyarmaya devam edeceğiz. Dedi.

Share
1603 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?