logo

Elektrik Aboneleri DİKKAT! Faturanız Bu Ay Kabarık Gelebilir

Elektrik Aboneleri DİKKAT! Faturanız Bu Ay Kabarık Gelebilir

Bir süredir vatandaşlar tarafından merak konusu olan elektrik faturaları için Yepaş (Yeşilırmak Elektrik Perakende Satış A.Ş.)’den açıklama geldi.

Vatandaşlar tarafından bir süredir ev ve işyerlerine YEPAŞ tarafından elektrik faturalarının gelmeyişi merak konusu olmuştu.
Konuyla ilgili olarak YEPAŞ tarafından abonelere gönderilen bilgilendirme mesajında; “Değerli Müşterimiz, elektrik sayaçları okuma işi bölgemiz dağıtım şirketi olan YEDAŞ tarafından yapılmaktadır. 01.04.2021 tarihi itibariyle bölgenizde okuma planı değişikliği yapılacaktır. Bu nedenle Nisan ayında oluşacak elektrik faturanızda fatura tarihi ve fatura gün sayısında değişiklik olabilir.” İfadelerine yer verildi.

Mağduriyet yaşanacak mı?
Faturası gelmeyen vatandaşlar konuyla ilgili olarak bu kez de ellerine geçecek olan faturaların kabarık bir şekilde geldiği taktirde işin içinden nasıl çıkılacağını merak etmeye başladı.
Vatandaşlar; “Böyle bir durum karşısında zaten güç bela ödediğimiz faturaların daha da artması özellikle bu dönemde bizi zora sokacak. Zaten yüksek meblağlar yüzünden vatandaşı mağdur eden YEPAŞ’ın böyle bir değişime neden gerek duyduğu ise anlamış değiliz. YEPAŞ’ın bu sorunu vatandaşlara yansıtmasını istemiyoruz.” Dediler.

Share
44 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?