logo

Elektrik arızasının Faturası Vatandaşa mı?

Elektrik arızasının  Faturası Vatandaşa mı?

İlçemizde yaşanan elektrik kesintileri yüzünden mağdur olan vatandaşlar karşılarında ciddi bir muhatap bulamadıklarından şikayetçi.

Elektrik kesintilerinden sonra yüksek voltajda gelen elektrik akımı, voltaj dengesizliği gibi nedenlerle elektrikli ve elektronik cihazlarında arıza yaşadıklarını iddia eden vatandaşlar konuyla ilgili olarak başvuru yaptıkları YEDAŞ’tan sonuç alamadıklarını söylüyorlar.
En son geçtiğimiz hafta Çarşamba günü saat 15.00 sıralarında meydana gelen trafo arızası nedeniyle Taşkale Mahallesi Hastane yolu üzerindeki bazı ev ve işyerlerinde cihazların arızalandığı iddia edildi.

YEDAŞ’a yapılan müracaatta esnaf ve ev sahiplerine “siz eşyanızı yaptırın, faturanızı kestirin ve rapor tutturun; biz ödemenizi yapacağız” denmesine rağmen halen her hangi bir ödemenin yapılmadığı iddia ediliyor.
İnternet modemlerinin de yandığını ve yeni modem için 250 TL ücret istendiğini belirten vatandaşlar, “özellikle gençleri hayatında vazgeçilmez yeri olan internet arızası veya yokluğu sıkıntı yaratıyor. Ayrıca iş yerlerinde pos cihazları da bu sebeple çalışmıyor, mağduruz” dediler.

Share
73 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?