logo

Elektrik faturasının yüksekliğinden yakınan bir vatandaş; “Keyfe keder bir anlayışla mı para toplanıyor?

Elektrik faturasının yüksekliğinden yakınan bir vatandaş; “Keyfe keder bir anlayışla mı  para toplanıyor?

Gazetemize gelen bir vatandaş elektrik faturasındaki anormal artıştan yakındı.

6 dairenin bulunduğu 3 katlı apartmanın otomat ücreti olarak gelen faturanın bir önceki faturasına göre kat kat yüksek olmasına şaşıran A.K.:

Bu zamana kadar 100 lira elektrik faturası ödemedik. Geçtiğimiz ay gelen faturayı görünce şoke olduk. 670 lira 30 kuruş olarak yansıyan faturamız 2 Mart ile 27 Nisan arasını kapsıyordu, yani 55 günlüktü. Önceki faturalarımıza göre neredeyse 7 kat yüksek fatura gelmişti.
Dağıtım şirketine faturaya itirazımızı bildirdik. Oradan cevap geldi, cevapta “şikayetinize konu tesisatınızın incelemeleri yapılmış olup, faturalamaya esas tüketim ve tutarlarınızda bir problem görülmemektedir. Sayaç değerleriniz bölgemiz dağıtım şirketi YEDAŞ tarafından yerinde optik cihazlarla okunmakta olup, ilgili dönemlerde sayaçtan yapılan tüketimleriniz faturalanmaktadır.” Deniyordu.
Sayaç üzerinden nasıl değerlendirme yapıldı, bilemiyoruz? Gelerek sayacımıza bakan kimse olmadı, geldilerse de bize bilgi veren kimse olmadı. Sayacımız nasıl incelendi? Geçtiğimiz günlerde yeniden bir fatura daha geldi o da 390 lira. Bilmediğimiz bir zam mı var, yoksa keyfe keder bir anlayışla mı para toplanıyor? Dedi.

Share
38 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?