logo

Elektrik Kesintilerine vatandaştan tepki.. Bu soğukta uzun süren elektrik kesintisi olur mu?

Elektrik Kesintilerine vatandaştan tepki.. Bu soğukta uzun süren  elektrik kesintisi olur mu?

Bir süre önce YEDAŞ tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında önceden haber verilerek başlatılan planlı elektrik kesintilerine vatandaş tepki gösteriyor. Önceden haber verilmesini olumlu karşılayan vatandaşlar bakım ve onarım çalışmalarının kışın en soğuk günlerine getirilmesine ise kızıyorlar.
Geçtiğimiz haftalarda kışın en soğuk günlerinin yaşandığını belirten vatandaşlar planlı da olsa elektrik kesintilerine tepkili.
Vezirköprü’de önemli bir kesimin doğalgaz ve özellikle iş yerlerinde bir kısım vatandaşın da elektrikle ısındığını dile getiren vatandaşlar:

Planlı bakım, onarım çalışması yaptığını ve bu sebeple elektrik kesintisi yapılacağını duyuran yetkililer bu soğukta insanların nasıl ısınacağı hiç düşünmemişler mi? diyerek tepki gösterdiler.
İlçemizde geçtiğimiz hafta sonu Abdulgani, Adatepe, Akören, Atatürk, Cumhuriyet, Değirmenbaşı, Doyan, Esentepe, Fazılahmet Paşa, Göl, Hıdırlık, Kuruçay, Mehmet Paşa, Nalbantlı, Ortacami, Tabakhane, Taşkale, Tikenli, Yeni, Çakırtaş, Çanaklı, Çayırbaşı ve Çeltek mahallelerine 08.00 – 12.00 saatleri arasında elektrik verilemeyeceği belirtilmişti.
Vatandaşlar elektrik bağlantısı yapıldığında ise, bağlantıların doğru yapılmamasından kaynaklı olarak elektrikli aletlerde sorunlar yaşandığını da söyleyerek, bu yoklukta bozulan malzemelerin zararını vatandaş nasıl karşılayacak? Diye soruyorlar.

Share
45 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?