logo

“Emekliye destek verilebilir!”

“Emekliye destek verilebilir!”

OKUYUCU MEKTUBU

 Gazetemize bir yazıyla gelen emekli abimiz, Vezirköprü Belediyesi’nin de Türkiye’nin bazı yerlerinde olduğu gibi emeklilere destek verilebileceğini söyledi.
“Verilecek destekler, Vezirköprü Belediyesi için önemli zarar oluşturmayacak ama emekliler için büyük anlamı olacaktır” dedi.
Gazetemize iletilen yazı şu şekilde:
Vezirköprü Belediyesi’nin dikkatine;
Türkiye’de imkanı olan Belediyelerin sosyal güvencesi olmayan veya düşük maaşlı emeklilere 5 bin, 7 bin 500 lira gibi nakdi desteklerde bulunmaktadırlar.
İlçemiz Belediyesi’nin bu imkânı yoksa da, jest yapabileceği imkânlara sahip olduğunu düşünüyorum.
Belediyeler işletmekte oldukları yerlerin masraflarını çıkardığında kâr amacı düşünmemesi gereken yerlerdir kanısındayım.
Önümüzde Kurban Bayramı var. Herkesin bayramını kutluyor, kazasız bayramlar diliyorum. Mezbahada kurban kesim ücretlerinin (büyükbaş kesiminde) 2 bin lira olduğunu öğrendim. Mali durumu iyi olanların kurban kestikleri ama 10 bin lira alan emeklilerin paya girerek kurban kesebildikleri göz önüne alınarak kesim ücretinin 1500 liraya indirilmesi bir jest olmaz mıydı?
Vezirsuyu’ndaki bungalov evlerin 2 bin lira olan gecelik ücretinin de 1000 lira olması da bir jesttir.
Milli Parklar belirlese de, Vezirsuyu Piknik alanında geçen sene Haziran ayında araç park etmeye yer bulunmazken, geçtiğimiz pazar günü sayılı araç vardı. Piknik alanı, masalar bomboştu. 750 lira giriş ücretini vatandaş çok buldu ve gelmedi. Ücreti düşük olsa geçen yıllarda olduğu gibi dolup taşacak ve daha fazla gelir elde edilecek. 
Bir de Bayram süresince vatandaşların Vezirsuyu’na ücretsiz giriş yapmaları sağlanamaz mı?
Ayrıca Vezirköprülülere bu da bir jest olacaktır. Saygılarımla..
    Çevresinden sorumlu bir Vatandaş

Share
221 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?