logo

Emniyet Uyardı! Corona Dolandırıcıları’na Kanmayın!

Emniyet Uyardı! Corona Dolandırıcıları’na  Kanmayın!

Ülkemizde de görülen Coronavirus (Kovid-19) nedeniyle ortaya çıkan çeşitli ihtiyaçların karşılanması adı adı altında vatandaşları dolandırmak maksadıyla ortaya çıkan çeşitli dolandırıcılık vakalarına karşı Vezirköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından “Corona Dolandırıcılarına Kanmayın” uyarısında bulunuldu.
Konuyla ilgili olarak çeşitli yöntemler geliştirmeye başlayan dolandırıcılar vatandaşlara gönderdikleri mesajlarla dikkat çekmeye çalışıyor.
Bu durum karşısında bilgilendirme yapan emniyet yetkilileri; “Tüm T.C vatandaşları CORONA virüsün yayılmaması için evde kaldığı sure günlük kişi başı 25TL devlet tarafından ödenecektir. Tüm hak ve bilgiler için lütfen aşağıdaki linke tıkayın isim soy isim ve adres girmeniz yeterli olacaktır.” İfadeleriyle gönderilen mesajlara itibar etmeyin.
Bu dolandırıcılık linkidir, sakın gelen linke de tıklamayın ve sayfada istenilen bilgileri girmeyin, büyük ihtimal banka bilgilerinizi vb. isterler girmeyin. Bu bilgiyi tanıdıklarınızla paylaşın çünkü her yerde bu durum görülmeye başlandı.” İfadelerine yer verdiler.
Vezirköprü’de şu ana kadar böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirten emniyet yetkilileri, evlerinize corona testi adı altında gelerek kişisel bilgilerinizi isteyen şahıslara itibar etmeyin, evlerinize almayın. Bu tür olaylarda hırsızlık durumlarının da meydana gelebileceğini unutmayın ifadelerine yer verildi.

Share
81 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?