logo

En hızlı ve donanımlı ekip yarışmasında birinci oldular, Davul Zurna İle Karşılandılar

En hızlı ve donanımlı ekip yarışmasında birinci oldular, Davul Zurna İle Karşılandılar

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü’nce düzenlenen en hızlı yangına müdahale yarışmasında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı alev avcıları birinci oldular.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü’nce Perşembe günü Amasya’da düzenlenen ve 14 orman işletme müdürlüğünün katıldığı en hızlı yangına müdahale eden ekip yarışmasında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri 1.oldular.

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü başta olmak üzere Amasya, Almus, Bafra, Çorum, Erbaa, İskilip, Kargı, Kavak, Niksar, Samsun, Taşova ve Tokat Orman İşletme Müdürlüklerinin katılımıyla düzenlenen yarışmada 15 dakika 42 saniyelik müdahale süresiyle Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri 1.oldu.

Aynı yarışmada Amasya Orman İşletme Müdürlüğü 2.olurken, Kargı Orman İşletme Müdürlüğü ise 3.lüğü elde etti.

Davul zurna ile karşılandılar

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü’nce düzenlenen en hızlı yangına müdahale yarışmasında 1.liği elde eden Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı alev avcılarından şoförler Anıl Coşar, Engin Şahin ile ekipte yer alan Sefa Yavaş, İbrahim Torun, Hamza Akın Çetiner ve Haydar Uğur kurum binası önünde davul zurna ile karşılandılar.

Siren ve kornalarla kendilerinin de kutlamaya eşlik ettikleri ekipler, aldıkları kupa ve madalyaları Vezirköprü Orman İşletme Müdürü Meryem Burçin Irmak’a hediye ettikten sonra da davul zurna eşliğinde kutlama yaptılar.

Kutlama sonrası açıklama yapan Vezirköprü Orman İşletme Müdürü Irmak; “En hızlı ve en donanımlı ekip yarışmasında Amasya Orman Bölge Müdürlüğü’nün 14 işletme müdürlüğünden ekibimiz 1.oldu. Bu hem işletmemiz hem de ilçemiz için gurur verici. Çalışan arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Böyle 1.olarak gelmeleri beni onurlandırıyor. 2022 yılının yangınsız, belasız, sıkıntısız geçmesini temenni ediyorum.” Dedi.

Share
8 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?