logo

Erdoğan Açıkladı. Yasaklar Yeniden Geldi Haftasonu Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi

Erdoğan Açıkladı. Yasaklar Yeniden Geldi Haftasonu Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi

Artan vaka sayılarının ardından gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan çeşitli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada haftasonları Saat: 10.00 – 20.00 arası sokağa çıkma yasağının yeniden getirldiği ifade edildi.

Ayrıca Erdoğan tarafından yapılan bir diğer açıklamada ise ara tatilde olan okulların yılsonuna kadar uzaktan eğitimle devam edileceği ifade edildi.

Erdoğan tarafından yapılan açıklamada; “Tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Kesin bir çare henüz bulunamadı. Sonbaharla birlikte yeniden tırmanışa geçen hasta ve ölüm sayıları Avrupa’da ve dünyanın birçok yerinde tedbirlerin sıkılaştırılması sonucu doğurdu. Sağlık altyapımızın ve çalışanlarımızın sınırlarını zorlamadan TAMAM diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına riayet ederek bu dalgayı atlatmamız gerekiyor.” dedi.

Erdoğan; “Devlet olarak KÇÖ sosyal yardımlara kadar milletimizin yanındayız. 

Milletimizden bu fedakarlıkların boşa gitmemesi için salgınla mücadelede daha fazla katkı bekliyoruz.  Yaşanan zorlukların ve sıkıntıların elbette farkındayız. Yeni tedbirleri hayata geçirmeye karar verdik. Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek. Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak. Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.” dedi.

Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek diyerek sözlerini sürdüren Erdoğan; “Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek. 65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek. Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.” ifadelerini kullandı.

Share
57 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?