logo

Erdoğan Yeni Kararları Açıkladı

Erdoğan Yeni Kararları Açıkladı

Coronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan bazı tedbirler kaldırılmaya başlıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamayla başta seyahat yasağı olmak üzere birçok kısıtlamanın sona erdirildiği ifade edildi.

Erdoğan seyahat kısıtlamasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; ” Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran’dan itibaren tamamıyla kaldırılmıştır. Olumsuz bir durum görmemiz halinde bazı illerimiz için bu kısıtlamayı yeniden getirebiliriz.” dedi.

Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın devamında ise; ” İdari izinde bulunan, esnek çalışma sisteminde olan kamu personeli 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacak. Kreşler ve bakım evleri 1 Haziran’da açılacak. Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanan kronik hastalığı olan kamu personelinin durumları kurumlarınca takip edilecek.” ifadelerine yer verildi.

Bununla birlikte açıklanan yeni kararlardan bazıları ise; ” 65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve Pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında istisna kapsamında olması devam edecek. İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız maske, mesafe, temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında bulunabilecektir.

20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma uygulamasını da 18 yaşa indiriyoruz. 0-18 yaş grubunun tamamı Çarşamba-Cuma günleri 14.00-20.00 saatlerinde sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak.” denildi.

Çay Ocakları Açılıyor

Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın devamında ise; ” 1 Haziran’dan itibaren restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, kaplıcalar saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak. Eğlence mekanları ile nargile satışı bu kapsamın dışındadır. Sürücü ve benzeri kurslar 1 Haziran’dan itibaren faaliyetlerine başlayabilecek. ” denildi.

Share
115 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?