logo

Erhan Usta İYİ Parti’ye Katıldı

Erhan Usta  İYİ Parti’ye  Katıldı

Daha önce MHP’de yer alan ancak partisindne ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta geçtiğimiz hafta İYİ Parti’ye geçti.
Erhan Usta, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığı ile de gündeme gelmişti.
2018 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili iken Cumhur İttifakının diğer üyesi olan AK Parti’ye yönelik sözleri yüzünden partisinden ihraç edilen ardından da Samsun Bağımsız Milletvekili olan Erhan Usta İYİ Parti’ye geçerek Parti rozetini taktı.
2018 yılında MHP Grup Başkanvekili iken mecliste yaptığı; “Bütçede lüzumsuz harcamalar var ise gözden geçirilmelidir” sözlerinin ardından Grup Başkanvekilliğinden alınan, ardından da 31 Mart yerel seçimleri döneminde AKP ile MHP arasındaki ‘ittifak’ görüşmeleri için “Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” ifadelerine yer vererek partisinden ihraç edilen Erhan Usta, Meral Akşener’in kuruculuğundaki İYİ Parti’ye geçtiği öğrenildi.
Konuyla ilgili olarak bilgi veren İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy;
“Kuruluşundan beri yok sayılmaya, sayısız iftiralarla yıpratılmaya çalışılan, bin bir engellemeye maruz kalan Partimiz kararlı ve planlı büyümesine devam ediyor. Güçlü bir ülkeyi yaratmak ancak liyakatli, cesur, vatansever insanların bir çatı altında güç birliği yapması ve ortak akılla mücadele etmesi ile mümkündür. Uzun yıllardır tek adam rejiminin ülkeyi getirdiği tablo maalesef hiç de iç açıcı görünmemekte dört tarafı kuşatılmış, ekonomisi zayıflamış huzuru kaçmış bir toplum olarak çıkış yolu arar hale gelmişiz. Partimiz, ilkeli politikasından asla taviz vermeden siyasi rekabeti çirkin bir noktaya taşımadan dün rakipti, birlikte hareket etmedi diye geçmişe saplanıp kalmadan bu ülkenin yetiştirdiği tüm değerleri, Cumhuriyetin ilkelerine vatanın bölünmez bütünlüğüne, kutsal inançlara sahip çıktığına inandığı herkesi bu büyüyen çatının temel taşları yapma arzusundadır.
Eğitim ve çalışma hayatı boyunca hep en iyiler arasında yer almış Sn. Erhan Usta da bu noktada partimizin davetini kabul ederek siyasi kariyerini İYİ parti saflarında mücadele ederek sürdürme kararı almıştır.
Siyaset kısa soluklu ve günübirlik doğru veya yanlış kararlarla değerlendirilecek ya da bir bölgede şekillenen yapıya göre duygularla hareket edilecek sığlıkta değildir. Gelişmelerden ders alıp ülke genelinde ortak akıl güçlü bir ekip mantığı ile iyi sonuca varma işidir.
Bu düşünceyle yürüttüğümüz politikalar neticesinde Samsun’un yetiştirdiği en kıymetli siyasetçilerin tercihi İYİ parti olmuştur. Geçmişte rakip olup bugün aynı çatı altında beraber siyaset yapılabileceğini kıymetli insanları davet ederek bir araya getiren, ilkeli cesur ve milletini düşünen siyaset anlayışına sahip Sn genel Başkanımızın özverili çabalarıdır. Sağ sol, inanan inanmayan ayrımı yapanlara inat sadece memleket sevdası ile iyi niyet iyi insanları bir noktada buluşturan Sn Genel Başkanımıza da ayrıca şükran ve minnetlerimi sunarım.
Sn Milletvekilimiz Erhan Usta’ya bir kez daha aramıza hoş geldiniz diyor, bundan sonraki siyasi hayatında beraber olmaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum.” Dedi.

Share
309 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?