logo

Erhan Usta İYİ Parti’ye Katılıyor

Erhan Usta İYİ Parti’ye Katılıyor

2018 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili iken Cumhur İttifakının diğer üyesi olan AK Parti’ye yönelik sözleri yüzünden partisinden ihraç edilen ardından da Samsun Bağımsız Milletvekili olan Erhan Usta’nın İYİ Parti’ye yeşil ışık yaktığı öğrenildi.

2018 yılında MHP Grup Başkanvekili iken mecliste yaptığı; “Bütçede lüzumsuz harcamalar var ise gözden geçirilmelidir” sözlerinin ardından Grup Başkanvekilliğinden alınan, ardından da 31 Mart yerel seçimleri döneminde AKP ile MHP arasındaki ‘ittifak’ görüşmeleri için “Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” ifadelerine yer vererek partisinden ihraç edilen Erhan Usta’nın Akşener’in kuruculuğundaki İYİ Partiye olumlu yanıt verdiği öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, “Görüşmelerimiz olumlu yönde. Şu anda Ankara’dayız. Yarın alınan kararı herkes görecek” dedi. Bağımsız Milletvekili Erhan Usta’nın daha önce de Ali Babacan’ın DEVA Partisi’ne katılacağı iddia edilmişti.

Share
238 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?