logo

Erhan Usta Tarım Bakanı’na sordu, AKP İlçe Başkanı ‘takip ediyoruz’ dedi. Orman köylüsünün huzursuzluğu giderilebilecek mi?

Erhan Usta Tarım Bakanı’na sordu, AKP İlçe Başkanı ‘takip ediyoruz’ dedi. Orman köylüsünün huzursuzluğu  giderilebilecek mi?

Yıllardır Amasya Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü’nün Sinop Bölge Müdürlüğü’ne bağlanacağı haberleri üzerine açıklamalar geldi.

Geçtiğimiz hafta duyurduğumuz “Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Sinop Orman Bölge Müdürlüğü’ne mi bağlanacak?” haberimiz geçimini ormandan sağlayan 2 bin 500 ailenin huzursuz olmasını yansıtıyordu.
Sinop Milletvekili Nazım Maviş’in Sinop’un Bölge Müdürlüğü’ne dönüştüğü haberi üzerine çıkan Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü’nün de Sinop’a bağlanacağı dedikodularını beraberinde getirmişti.
Milletvekili Usta, Tarım Bakanı Pakdemirli’ye sordu
İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta konuyu bir önergeyle Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye “Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü, Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne mi Bağlanıyor?” diye sordu.
Yazılı olarak sorduğu önergeyi basına da gönderen Erhan Usta:
“Ak Parti Sinop Milletvekilinin; Sinop Orman İşletme Müdürlüğünün, Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne dönüştürüleceği haberini vermesi üzerine, Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün de Sinop’a bağlanacağı dedikodusu Vezirköprü halkında tedirginliğe neden oldu.” diyen İYİ Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Erhan Usta, bu tedirginliğin yersiz olup olmadığını öğrenmek için; Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye verdiği yazılı soru önergesinde ”Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü, Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne bağlanıyor mu?” diye sordu.
Vezirköprü Halkı Tedirgin

Usta, geçtiğimiz günlerde çıkan haberler doğrultusunda, Sinop Orman İşletme Müdürlüğünün, bölge müdürlüğüne dönüştürüleceğinin Ak Parti Sinop Milletvekili tarafından açıklandığını ve basında da yer aldığını vurguladı.
Usta, “Alınan bu karar sonrası bölgemiz basını ve halk arasında, Amasya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün de Sinop bölgesine bağlanacağı iddiaları hızla yayılmış ve vatandaşta ciddi tedirginliğe yol açmıştır” dedi.
Vatandaşın İşlerini Çok Zorlaştıracaktır
Vezirköprü İlçesinde yaklaşık 2.500 ailenin, geçimini ormancılık çalışmalarından sağladığından bahseden Usta, ”Sinop ilinin mesafe olarak Vezirköprü’ye çok uzak olması, direk vesait olmaması ve sadece özel araçla gidilebiliyor olması vatandaşın işlerini çok zorlaştıracaktır” dedi.
Eğer böyle bir niyet varsa, bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini düşündüğünü ve konunun takipçisi olacağını belirten Usta, verdiği yazılı soru önergesinde tek bir soru sordu…
Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğünün, Sinop Orman Bölge Müdürlüğüne bağlanacağı doğru mudur?
Mehmet Kurt
Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt yaptığı yazılı açıklamada, “Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğümüz Amasya Orman bölge Müdürlüğünün bünyesinde ilçemize ve Orman Köylerimize hizmete devam edecektir.” Dedi.
Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt:

Yaklaşık 2500 hanenin ormancılıktan geçimini sağladığı ilçemizde Sinop’a bağlanma gibi bir durum gündeme gelmişti. Gerek Genel Başkan Yardımcımız gerekse Milletvekillerimiz ve il başkanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğümüz Amasya Orman bölge Müdürlüğünün bünyesinde ilçemize ve Orman Köylerimize hizmete devam edecektir. Bizim talebimiz ve isteğimiz Samsun’a bölge müdürlüğünü kazandırmaktır. Bununla ilgili çalışmalarımız ve bakanlık nezdinde görüşmelerimiz devam etmektedir.
Samsun’u Orman Bölge Müdürlüğü yapmak İçin gerekli çalışmaları ve görüşmelerimizi başlattık. Gerek Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Hanım, gerekse milletvekillerimiz Fuat Köktaş, Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Orhan Kırcalı ve il başkanımız Ersan Aksu konuyu yakından takip etmekte olup çok yakında müjdeli haberi sizlerle paylaşacağız.
Biz ilçemizi hizmet ve yatırım anlamında gerektiği noktaya ulaştırmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz.
Halka hizmet hakka hizmettir düsturu ile ilçemiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ilçemize, ilimize ve ülkemize hizmete devam edeceğiz. Dedi.

Share
42 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?