logo

EROL KARAÖMEROĞLU


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Vezirköprü halkı kendine hizmet edenleri unutmaz!…
Vezirköprü’de kaymakamlık yaptığı sürede ilçede sevecenliği, halkla ilişkileri ile kendisini sevdirmiş, halkın arasında gezerken bir Vezirköprülü gibi davranan, Vezirköprü’ye hizmet etmekten zevk aldığını söyleyen birisiydi Sayın Erol KARAÖMEROĞLU.
Vezirköprü Kaymakamlığı süresince her yönü ile geri kalmış ilçeye bir şeyler yapabilmek için ekibi ile birlikte projeler üreten bir kaymakamdı Sayın Erol KARAÖMEROĞLU.
Bu çalışmalar sonucu Şahinkaya Kanyonunun turizm bölgesi olmasını sağladı.
Recep Tayyip ERDOĞAN’ın bir Rize ziyareti sırasında (O zaman ki AKP İlçe Başkanı Kemal YAMAN ve Belediye Başkanı Sadık EDİS başkanlığında) Vezirköprü’den AKP’li bir heyetle Rize-Güneysu’ya götürerek ERDOĞAN ile görüşmelerini ve tanışmalarını sağladı.
Sayın Erol KARAÖMEROĞLU Vezirköprü’de bir süre daha kalsaydı Vezirköprü’ye daha çok şeyler kazandırma olanağı olabilirdi diye düşünüyorum.
Sayın KARAÖMEROĞLU şimdi Sinop valisidir.
Şu anda Vezirköprü’yü yönetenler Samsun valisi ve Sinop valisinden yararlanarak ortaklaşa bir çalışma ile Vezirköprü-Durağan karayolunun programa alınmasını sağlayabilirler diye düşünüyorum.
Biz, rahmetli Vefai TEKER abimizin deyimi ile “Vezirköprü Partisi” olarak bu ilçeye hizmet edilmesinden yanayız.
Kim üst üste iki taş koyarsa onun partisiyiz, hizmet edenleri şükranla yâd ederiz.
VEZİRKÖPRÜ’NÜN ETRAFI
Vezirköprü’nün çevresinde acil yapılması gerekenler;
– Uluçay deresinin ıslahı yarım bırakılmış, yıllarca unutulmuş, terk edilmiş gibi
duruyor.
Havalar ısındığında, Nalbantlı, Çanaklı, Yeni Mahalle, Bahçelievler mahallesinin bir bölümü ile Yeşilada mahallesinde kokudan durulmuyor.
Ayrıca, TOKİ konutlarının bulunduğu alanın eski hayvan pazarının (köprünün) aşağı kısmında selden koruma (istinat) duvarı yapılması düşünülmelidir.
Sonra herhangi bir afette eyvah demek bir işe yaramaz!..
Sonuç olarak genel bir değerlendirme yaparsak:
Vezirköprü yöneticilerinin Vezirköprülülerin hemşerisi Sinop valisi Sayın Erol KARAÖMEROĞLU ile görüşüp Samsun valisi ile birlikte Vezirköprü-Durağan karayolunun projelendirilmesine çalışmaları, Uluçay deresinin ıslahı ile ilçenin büyük bir bölümünün kokudan kurtarılması.
Eski hayvan pazarının bulunduğu alanda bir koruma (istinat duvarı) yapılarak o güzelim TOKİ konutlarının koruma altına alınması beklentimizdir.
Biz yazarak tarihe not düşüyoruz ama ilçede işler hiç ilerlemiyor hatta bazıları unutulmuş gibi.
Unutulmuş gibi olanları başka yazımızda dillendirerek gündemde tutmaya devam edeceğiz.

Share
81 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Zorunlu Toplulaştırma..

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de bu hafta yoğun geçti. Özellikle zorunlu arazi toplulaştırma işlemlerine önceki hafta Yağınözü Mahallesi'nde, geçtiğimiz hafta da Adatepe Mahallesi'ndeki vatandaşların itirazlarının damga vurduğu haftada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ziyareti de eklenince uzun zamandır olmayan bir yoğunluk oluştu. Arazi toplulaştırma olarak bilinen projenin ilçede yeniden adlandırılarak Zorunlu Toplulaştırma denmesi, halkın bu konuya ne kadar duyarlı olduğunun göstergesidir aslında. Zorunlu Arazi Toplulaştırma işlemine özünde karşı olma...
 • MERAL AKŞENER

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Geçen hafta Vezirköprü'de Meral Akşener fırtınası esti. Her meydanda, her cadde ve sokakta, kahvehaneler ve parklarda İYİ Parti ve lider Akşener konuşuluyordu. Meral Akşener; Özellikle toprakları gelişi güzel toplulaştırılmaya başlanan Vezirköprü'nün 24 köyünden biri olan Adatepe köyünde moral depoladı. Adatepe'de özellikle kadınlar büyük kalabalık halinde Meral Akşener'i coşkun bir tezahüratla karşıladılar. Toprakların toplulaştırılması geçici bir süre için durduruldu ve iş makineleri şimdilik geri çekildi. Ancak; Halk arasında yaygın bir kan...
 • Birlik olmalıyız, ama nasıl?

  08 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Daha önceleri Vezirköprü'nün bölgede en önemli ilçe olduğunu bilirdik. Bunda ilçenin kendi içindeki ürettiklerinin dışarıda Pazar bularak satmaları ve buradan elde edilen paranın ilçe ekonomisine katılmasının önemi büyüktü. Kunduracılık olsun, ipek böcekçiliği olsun, çömlekçilik olsun, ip yapımı olsun.. Daha neler neler. Vezirköprü kendi ihtiyacını kendi karşıladığı gibi, dış pazarda da yer bulan bir ekonomiye sahipti. Türkiye'de de dünyada olduğu gibi üretim modelleri değişince fabrikasyona ayak uyduramayan Vezirköprü de ekonomik yönden zayıf...
 • SAMSUN’DA MUHALEFET VAR MI?

  08 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Yıllardır “Vezirköprü sahipsiz” diye hem Vezirköprülüler hem de Vezirköprü yerel medyası dertlenip durur. Haydi diyelim iktidar Vezirköprü sorunlarının çözümü ile ilgilenmiyor ya da çözümleri savsaklıyor. Peki ya muhalefet ne yapıyor? Samsun'da muhalefet örgütsüz.İl başkanlarını pek bilmem ama özellikle sahipsiz bulunduğumuz Vezirköprü'de örgütün değil kişilere ya da kişiye bağlı “kalk-kalk, yat-yat” emre bağlı ilçe başkanı ile kitlesel muhalefet olmaz!.. Ayrıca özellikle ana muhalefet (Büyük Muhalefet) partisi CHP'nin Samsun'daki milletvekil...