logo

Esenköy Festivali 15-16 Ağustos’ta

Esenköy Festivali 15-16 Ağustos’ta

Milli Güreşçi Erol Fidan’ın organize ettiği Karagucak güreşlerinin ön planda olacağı Esenköy Uzunçayır Yayla Festivali’nde çeşitli oyunlar ve ödüllü yarışmalar yer alacak. Girişte ücret alınmayacağı belirtilen festivalde halk konserleri de düzenlenecek. Festivalin ulusal bazda yayın yapan bazı televizyonlarda da yayınlanacağı belirtildi.

Geleneksel 7. Semaver Şenliği düzenlenecek

Merzifon’daki Vezirköprülülerin bir araya gelerek oluşturduğu Merzifon Vezirköprülüler Yardımlaşma Derneği Geleneksel 7. Semaver Şenliği’ni düzenliyorlar.  Dernek Başkanı Bayram Akdağ:- Yöresel sanatçıların konseri ve folklor gösterilerinin de yer alacağı şenliğimiz Taşan Dağı’nda Göllüyazı piknik alanında yapılacak. Bayram Doğan, Erol Fidan, Atilla Balcı, Oktay Sancak, Mert Çaloğlu, Barış Katmerlikaya, Ömür Koçak, Ayhan Suzan gibi önemli isimlerden oluşan 150 güreşçimizin katılımıyla güreş etkinliğimizi de gerçekleştireceğiz. Tüm hemşerilerimizi Semaver Şenliğimize bekliyoruz. Dedi. 7. Geleneksel Semaver Şenliği 26 Ağustos’ta saat 10.00’da başlayacak.

Göllüalan Mahallesi’nde Güreşlerin 2. si düzenlenecek

İlçemizin Göllüalan Mahallesi’nde de Yağlı Güreşlerin 2. si düzenlenecek 24 Ağustos’ta Göllüalan Mahallesi’nde düzenlenecek olan güreşleri kendisi de güreş eğitmenliği yapan Kadir Kaya’nın yeğeni Mürsel Kaya organize ediyor. Göllüalan Mahallesi muhtarı İsmet Yıldız, Dernek Başkanı Mustafa Kaya ve Güreş Ağası Osman Taşçı: – Önemli isimlerden olu-şan 100 civarında güreş-çinin katılacağı 2. Göllü-alan Mahallesi Yağlı Güreş-leri’ne tüm hemşerilerimiz bekliyoruz. Dediler.

Share
855 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?