logo

Eski itfaiye binasının yerinin akıbeti merak ediliyordu… Merak edilen soru yanıtını buldu. Ticaret Merkezi İçin Çalışmalar Sürüyor

Eski itfaiye binasının yerinin akıbeti merak ediliyordu… Merak edilen soru yanıtını buldu. Ticaret Merkezi İçin Çalışmalar Sürüyor

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Vezirköprü İtfaiye Grup Amirliği Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü karşısındaki yeni binasına taşınmış ve mevcut eski bina ise boşta kalmıştı.

Yaklaşık iki dönüm alan üzerinde bulunan eski bina için Belediye meclisinin Ocak ayı toplantısında Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Burası bildiğiniz gibi bizim sanayi girişindeki itfaiye binamız. Biz bu itfaiye binamızı yıkıp yerine ticaret merkezi yapmak istiyoruz.
Alt ve zemin birinci ve ikinci katını ticaret alanı olarak kiraya vermeyi, üst üç ve dördüncü katını Teknofest için bilim ve sanat sınıfı olarak, montaj sınıfı olarak böyle bir alan oluşturmak istiyoruz.
Buradaki binayı yıkıyoruz. Yeni projelendirmeyle birlikte altı işyeri ve ofis şeklinde. Diğer taraflarını biz kendi imkânlarımızla Teknofest teknoloji sınıfı olarak kullanılmasını ve iki üç ay içinde bu inşaatı bitirmek istiyoruz.” İfadelerine yer vermişti.

Fikir değişikliği ile ilçe girişinde Vezirköprü Belediyesi’ne ait olan Havuz’un üst kısmındaki yaklaşık 2500 metrekarelik alana yeni bir bina yapılması ve bu binanın Bilim Sanat Merkezi olarak kullanılmasına kararının alınması sonrası eski itfaiye binasının yerine ne olacağı merak konusu olmuştu.
Teknofest için Esentepe Mahallesi’nde bulunan havuzun yanındaki alana yeni bir bina yapılması için çalışmalar sürerken eski itfaiye binasının olduğu yere ise 4 kattan oluşan bir Ticaret Merkezinin yapılması planlanıyor.

Edinilen bilgiye göre yapılacak olan ticaret merkezinin toplam inşaat alanı 1900m2’den oluşuyor. Bunun 330m2’lik olan kısmına binanın yapılması planlanıyor. Öte yandan binanın bulunduğu alandaki hafriyatın kaldırılmasının ardından inşaat çalışmalarının başlaması planlanıyor.

Share
10 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?