logo

Esnaf Kefalet’te yine faiz affı!..

Esnaf  Kefalet’te yine faiz affı!..

31 Temmuz öncesi borcunu ödeyemeyenlerin faizine yapılandırma yapılacak

Esnaf Kefalet Kooperatifinden borç alıp ödeyemeyenler, 31 Eylül tarihine kadar başvuru yapmaları halinde borçlarını yapılandırabilecekler.

Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinden borç alıp 31 Temmuz’dan öncesine kadar borçlarını zamanında ödeyemeyenlere yapılandırma fırsatı geldi. Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinden borç alıp 31 Temmuz’dan öncesine kadar borçlarını zamanında ödeyemeyenlere yapılandırma fırsatı geldi.

Edinilen bilgiye göre; 31 Temmuz 2017 öncesindeki borçlarını ödeyemeyenler ile 15 Temmuz Şehit ve Gazileri ile yakınlarına uygulanacak yapılandırma şu şekilde uygulanacak.

31 Temmuz 2017 öncesinde borç alarak ödeyemeyenlerden borcunu peşin ödeyenlerden faiz alınmayacak.

Borçlarını 12 aya kadar yapılandırmak isteyenler ana para üzerinden %8; 24 aya kadar yapılandırmak isteyenler ise ana paraya %12 faiz ödeyerek yapılandırma işlemini yapabilecekler.

15 Temmuz Şehit ve Gazileri ile yakınları ise istedikleri takdirde 48 aya kadar yapılandırma yapabilecekler ve bu yapılandırmada faiz ödemeyecekler.

Bu haktan yararlanmak isteyen üyelerin 29 Eylül 2017 tarihine kadar başvuru yapmaları gerektiği belirtildi.

Edinilen bilgiye göre; Vezirköprü Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifinde bu yapılandırma hakkından yararlanabilecek 100 kişi bulunuyor. Yaklaşık 2 bin üyesi bulunan Vezirköprü Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi üyelerinden 1500 civarındaki kısmı kredi çekmesine rağmen, önemli ölçüdeki esnaf borcunu bir şekilde zamanında ödüyor. 1. Sınıf Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi olan Vezirköprü Kooperatifinde halen 48 milyon liralık kredi kullanıldığı öğrenildi.

 

Share
1518 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?