logo

Esnaf ve Sanayi Futbol Takımı Yeniden Olacak

Esnaf ve Sanayi Futbol Takımı Yeniden Olacak

Vezirköprü Gençlik ve Spor kulübü Ağustos’ta olağanüstü toplanıyor.
12 branşta faaliyet gösteren kulüp bazı değişikliklerle ilgili kararlar ve ilçedeki gençleri dert edinmiş esnaflarla birlikte toplantı yapacak.
Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada;
“Vezirköprü Gençlik ve Spor Kulübü Futbol branşında isim değişikliği için Olağan üstü genel kurulla tüzük değişikliğine gidiyor. Futbol branşında 2017-2018 sezonunda Federasyon tescili yapıldığı tarihten itibaren U-19, U-15, U-12, U-11 genç takımları ve A takımla beraber yedi farklı kategoride resmi müsabakalara katıldı.
Bu liglerin üçünden Şampiyonlukla ayrılıp kupa kaldırma hakkı kazandı. En son A takımla yaklaşık 11.000 liralık kısıtlı bir bütçeyle Ligi şampiyon olarak bitirdi ve birinci 1. Amatör Lige yükseldi.
Gençlik ve Spor kulübü isminin kurumsal olması nedeniyle halk nazarında devlet tarafından desteklendiği öngörülmektedir. Aslında tüm kulüpler Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne resmî olarak bağlıdır. Her spor kulübü gibi Gençlik ve Spor kulübü de özerk bir yapıya sahiptir.
Kulübümüz A takımı yükseldiği birinci amatör ligde İlçemizi en iyi şekilde temsil etme boyutunda zorlanacağından Kulübümüz futbol branşında ismini İlçemizin geçmişinde kendisini en güzel şekilde temsil etmiş olan Esnaf Sanayi Spor kulübünden alarak Esnaf Sanayi Gençlik ve Spor kulübü olarak değiştirme kararı almıştır.
Kurumsal kimlikten uzaklaşma adına olağanüstü genel kurula giden kulübümüz beş asıl ve beş yedek üyeden oluşan futbol şube kurulu oluşturacaktır.
Vezirköprü halkından ve esnafından oluşacak üyelerle seçilecek kurul üyeleri ile yönetilecek olan futbol Kulübümüz ilçemizi bu yapıyla beraber İlçemizin içerisinde bulunan kendi futbol potansiyeli olan yerli gençler ile en iyi şekilde temsil etmeyi hedeflenmektedir.” Dendi.

Share
128 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?