logo

Eylem meyvesini verdi… Tır Garajı Kavşağı Işığa Kavuştu

Eylem meyvesini verdi… Tır Garajı Kavşağı  Işığa Kavuştu

2011 yılında Karayolları tarafından bölünmüş yol çalışmasının yapıldığı Havza-Vezirköprü Karayolu üzerindeki tır garajı kavşağı ışıklandırıldı.

Birçok ölümlü ve yaralanmalı kazalara neden olan ve uzun süredir çözüm bekleyen tır garajı kavşağında geçtiğimiz hafta içerisinde ışıklandırma çalışması yapıldı.

Yaklaşık iki ay önce Esentepe Mahallesi Gelincikevler Sitesi önünde bulunan tır garajı kavşağı önünde meydana gelen kazalar nedeniyle mahalle sakinleri eylem yapmıştı.
Konuyla ilgili olarak yapılan eylemde Esentepe Mahallesi Muhtarı Semra Ersoy “Tam iki ay içinde iki tane genç kızımız öldü. Bir tanesi yoğun bakımdadır. Defalarca yazı yazmamıza rağmen hala bir sinyalizasyon taktıramadık. Lütfen sesimizi duyun artık. Sinyalizasyon çok mu pahalı, bilemedik. Lütfen yetkililer, artık sesimizi bir duyun. Hiçbir uyarı levhası yok.
İki tane genç kızımız öldü. Üç ay içinde de dört kişi öldü. Karayollarının bilgisi var, defalarca yazı yazdım. Hala bir adım gelişme yok. Lütfen ilgilenin. Biz kanunlara uyan bir toplumuz, ama sesimizi duyuramadık. “ demişti.

Eylemlerin ardından Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma kapsamında geçtiğimiz hafta içerisinde ışıklandırma çalışması yapıldı.
Yapılan çalışma sonrasında gazetemize bir açıklama yapan Ersoy; “2011 yılında bu bölgede Karayolları tarafından bölünmüş yol çalışması yapılmıştı. Yapılan çalışmaların ardından bölgede sıkça kazalar meydana geliyordu. Geçmiş muhtarlık dönemimde birçok defa konu ile ilgili olarak yazılar yazdım. Yolun iki tarafında da okul var.” Dedi.

İstedik, mücadele ettik, peşini bırakmadık
Yapılan ışıklandırma çalışması için yaptıkları eylemde istedik, mücadele ettik, peşini bırakmadık diyen Ersoy; “Yapılan çalışmalar nedeniyle emeği geçen başta Karayolları 7.Bölge Müdür Yardımcısı Haydar Kobya bey olmak üzere herkese şükranlarımı sunarım.” Dedi.

Share
39 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?