logo

Fazıl Ahmet Paşa Ortaokulundan Vezirköprü Adliyesine Kariyer Günleri Ziyareti

Fazıl Ahmet Paşa Ortaokulundan Vezirköprü Adliyesine Kariyer Günleri Ziyareti

Fazıl Ahmet Paşa Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri Okul Müdürü Eyüp Kumaş ve sınıf şube rehber öğretmenleri Merve Balcı ve Uğur Akdin ile birlikte Vezirköprü Adliyesine Kariyer Günleri ziyaretinde bulundu.
Öğrenci grubunu Ağır Ceza Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Ömer Faruk Arslan karşıladı.
Adliyedeki birimleri ziyaret eden öğrenciler daha sonra duruşma salonuna geçtiler.

Burada Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Abdullah Boyraz ve Cumhuriyet Savcısı Şafi Çakto tarafından meslekleri ile ilgili öğrencilere bilgiler verdiler ve öğrencilerin sordukları soruları cevaplandırdılar.
Öğrenciler yapılan çeşitli ikramlarla mutlu olurken, duruşma salonunda Hâkim Savcı cübbeleri ile öğrenciler hatıra fotoğrafları çektirdi.
Fazıl Ahmet Paşa Ortaokulu 8. Sınıf öğrencilerinin meslekleri tanımaya yönelik bu çalışmalarının ve çeşitli meslek gruplarına yönelik tanıtımların devam edeceği öğrenildi.
Mesleklere yönelik bilgi sahibi olan öğrenciler çok mutlu ve memnun bir şekilde Vezirköprü Adliyesinden toplu hatıra fotoğrafı çektirerek ayrıldılar.
Okul müdürü Eyüp Kumaş Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Abdullah Boyraz ve Cumhuriyet Savcısı Şafi Çakto’ya ilgi ve teveccühlerinden dolayı teşekkür etti.
Ziyarette Psikolog Özge Baran ve Ağır Ceza Mahkemesi Mübaşiri Doğan İpek’te öğrencilere çeşitli bilgiler verdiler.

Share
12 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?