logo

28 Aralık 2016

Fen Lisesi’nden Kitap Okuma Projesi

Fen Lisesi’nden Kitap Okuma Projesi

Vezirköprü Hatice Kemal Kayalıoğlu Fen Lisesi, öğrencileri, öğretmenleri ve yardımcı personeli kapsayan kitap okuma projesi başlattı.
Okul kültürü oluşturmak ve bu kapsamda okuldaki birlik, beraberlik ve dayanışma ortamına katkı sağlamak, Kutsal kitabımızın ilk ayeti “Oku, yaratan Rabbinin adıyla oku” ayetinden de hareket ederek geleceğin mimarları olmak, yön verilen değil yön veren nesiller inşa etmek gibi amaçları olan proje ile öğrencilerin her dönem en az 8 kitap okumasını ve okuduğu kitaplar hakkında tartışma ortamı oluşturması hedefleniyor. Proje ile okuldaki tüm öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı edinmesi amaçlanıyor.
Okuldaki diğer persone-lin de bir eğitim ortamında çalışıyor olmanın gerekliliğiyle bu faaliyetin içine çekilerek eğitimin tam olarak sağlıklı bir ortamda gelişmesini sağlamak amacıyla yardımcı personelin de kitap okuma projesine katılımlarının sağlandığı belirtildi.
Yemekhane ve yurt personeli her gün belirlenen saatte bir araya toplanarak pansiyon kitaplığından alınan kitapları okuyorlar.

Share
1636 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?