logo

Festivaller Bayrama Hareket Getirdi

Festivaller Bayrama Hareket Getirdi

IMG_2203Ramazan Bayramı’nın 2. günü başlayan, Boruk Mahallesi Kalkındırma Güzelleştirme ve Geliştirme derneği tarafından düzenlenen Boruk Mahallesi Sarıçiçek Festivaline gelenlerin güzel bir gün geçirmelerini sağladı.
İlçemizde unutulmaya yön tutmuş birçok etkinlik burada sergilendi.
Gençler arasında Horoz yarışı, Buzağı yarışması, Merkep yarışı, Halat çekme yarışması, miniklerin güreşi ve Ağalık yarışması yapıldı Birçok İş adamının katıldığı yarışmayı Paşa Mahallesinden Hüseyin Ak aldı.
İlçemiz Boruk Mahallesinin doğal güzelliği gelen misafirler tarafından hayretle izlendi.
Boruk Mahallesi Muhtarı Ali Bilgin;
– Uzun zamandır aralıksız gerçekleşen Yayla Festivalimize katılarak bizleri yalnız bırakmayan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’e, Belediye Ercümen üyeleri, Samsun Rotary kulüp Başkanı ve eşine, iş adamlarına ve festivalimize katılan vatandaşlarımıza teşekkür etti. İnşallah bir dahaki senede aynı güzellikle bütün halkımızı bekliyoruz. Dedi.
Belediye Başkanı İ.Sadık Edis yaptığı konuşmasında; Halkımızın Bayramını kutlayarak festivali düzenleyenlere ve emeği geçenlere teşekkürlerini iletti ve devamının sağlanmasını bizimde bu sene yapamadık ama önümüzdeki günlerde ilk önce Boruk mahallesi ve yaylası, yolunu ve elektiriğini getirip çevre düzenlemesini yaparak bir nebze olsun vatandaşımıza daha güzel bir ulaşım sağlamak ilk görevimiz olacaktır. Dedi.
KUNDUZ
13. Geleneksel Vezirköprü Kültür Sanat Doğa Turizm Festivali ve Yağlı Güreşlerinin ilk günü Bayramın 3. günü olan salı günü Kunudz’da yağlı güreşlerle başladı.
Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, makamında düzenlediği basın toplantısında, festival hakkında bilgi verdi.
Edis, “Bu yıl düzenleyeceğimiz festivalde özellikle yağlı güreşlerde çıtayı yüksek tutuyoruz. Geçmiş yıllarda yaşadığımız aksaklıkları da gidererek emin adımlarla ilerliyoruz. Amacımız güreşseverlere güzel müsabakalar izletmek. Güreşlerimiz canlı olarak iki kanalda yayınlanacak” dedi.
Geçen yılın Kunduz Yağlı Güreşleri güreş ağası Bilal Acar ise, 800 pehlivanın katılacağı yağlı güreşlerde 55 başpehlivanın da güreş tutacağını vurguladı.
Güreşlerde 3 yıl üst üste başpehlivanlığı kazanan güreşçiye altın kemer hediye edeceklerini aktaran Acar:
– Geçen yıl yaptığımız organizasyon bir yıl boyunca konuşuldu. Federasyon tarafından da Vezirköprü Kunduz Yağlı Güreşleri birinci sınıf güreş listesine alındı. Kırkpınar olma yolunda ilerleyen Kunduz Yağlı Güreşleri, Karadeniz bölgesinde de birinci sırada yer alıyor. Dedi.
Her yıl olduğu gibi yine Kunduz’da müthiş bir kalabalık güreşleri seyretmek için güreş alanına akın etti.
Yağlı güreşlerin sonunda başpehlivanlığı Orhan Okulu’yu yenen Fatih Atlı kazandı.

Share
738 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?