logo

Fidan toprakla, Tablet Çocuklarla Buluştu

Fidan toprakla, Tablet Çocuklarla Buluştu

Amasya Orman Genel Müdürlüğü, Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü ve hayırsever vatandaşların organize ettiği program kapsamında ilçemiz Belalan, Çaltu, Kuyumcu, Soğucak ve Çorakdere Mahallelerindeki öğrencilere toplamda 110 adet tablet eğitime destek amaçlı dağıtımı yapıldı.

Amasya Orman Genel Müdürlüğü, Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü ve hayırsever vatandaşların organizasyonuyla gerçekleştirilen 110 adet tablet dağıtım töreni öncesinde kısa bir konuşma yapan Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz; “Köylerimizden biri olan Belalan Köyü ve civarındaki dört köye, 110 tane öğrencimize tablet dağıtımı yapacağız.
Bu tablet buradaki çocuklarımızın uzaktan eğitim fırsatından yararlanabilmesini sağlayacak. Bu hususta tabletlerin ulaşmasına aracılık eden başta Orman İşletme Müdürümüz ve bu tabletleri köylerimize bağışlayan hayırsever firmalarımıza teşekkür ediyorum.

Bu tabletler sayesinde eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek adına çocuklarımıza büyük bir hizmet. Çocuklarımıza hayırlı olsun. İnşallah derslerinden geri kalmayacak şekilde bu tabletler çocuklarımıza uzaktan eğitimden faydalanma şansı tanıyacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.
Amasya Orman Genel Müdürü Halil Oflu yaptığı kısa açıklamasında; “Covid-19 nedeniyle bakanlığın yapmış olduğu yüz yüze eğitimde çocuklarımıza destek olmak, tabletle buluşturup hem tabletle bilgiye ulaşmalarını ve aynı zamanda dağıtacağımız fidanlarla birlikte doğayla buluşmalarını sağlayacağız. Hayırlı olmasını diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Minik öğrenciler ise “İnternetimiz yoktu. Canlı derslere ulaşamıyorduk ve giremiyorduk. Geldiğiniz için çok teşekkür ederiz.” Dedi.
Belalan Mahallesi Muhtarı Selami Hilal ise köyümüze kadar geldiniz. Köyümüz çok uzak olduğu için mutluluk duydum. Teşekkür ediyorum. Şeklinde konuştu.

Share
50 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?