logo

Galericiler sitesinin yol çalışması tamamlandı.

Galericiler sitesinin yol çalışması tamamlandı.

Vezirköprü’de özellikle şehir içi trafik akışının düzenli sağlanması için yapılan çalışmalardan biri olan ve 2019 yılında temeli atılan Otomobil ve Traktör Galericileri Sitesi yapımında son aşamalara gelindi.

2017 yılında ilk imzası atılan Vezirköprü Otomobil ve Traktör Galericileri Sitesi; 26 dönümlük arazide yapıldı. 84 işyeri, 1 mescit, 1 noter yeri, 1 kıraathane ve 1 toplantı salonundan oluşan Otomobil ve Traktör Galericileri Sitesinin 15 bin 500 metrekarelik inşaatının tamamlandığı ve çevre düzenlemesinde de son aşamalara gelindiği öğrenildi.
2023 yılı içerisinde Ekim ayında 44 işyeri için kura çekimi yapılmıştı. Galeri sahiplerinin yeni işyerlerine taşınmaları için geriye sadece çevre düzenlemesi kaldığı “15 metrenin üzerindeki yolların bulunduğu çevre yolu düzenlemesini Büyükşehir Belediyesi’nin kalan kısmının Vezirköprü Belediyesi’nin yapacağı” belirtilmişti. Geçtiğimiz hafta içerisinde de Otomobil ve Traktör Galericileri Sitesinde yol çalışmalarının tamamlandığı öğrenildi.
Ne zaman taşınacaklar?
Vezirköprü Otomobil ve Traktör Galericileri Sitesi Kooperatif Başkanı Yılmaz Yiğit; “Asfalt çalışması tamamlanınca yapacağımız kaldırım ve peyzaj çalışmalarının ardından galericilerimiz buraya taşınmaya başlayacak. İlçemiz ülke genelinde traktör pazarında önemli bir yere sahip. Sitemiz faaliyete geçtiğinde gerek ilçemizden gerekse ilçe dışından otomobil veya traktör almaya gelen kişi tek bir noktada rahatlıkla aradığını bulabilir. Galericiler sitemiz, faaliyete geçmesiyle birlikte hem ilçemiz hem de esnafımıza katkı sağlayacak. Şehir içerisindeki trafikte bir rahatlama yaşanacağına inanıyoruz.” dedi.
Vezirköprü Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısında 3 aylık süre içinde yeni yerlerine taşınmalarının isteneceği belirtilen Otomobil ve Traktör Galericileri için Zabıta’ya da cezai işlem uygulama yetkisi verilmişti.
Daha sonraki dönemde Vezirköprü Belediyesi Zabıta ekiplerinin Galericilere yeni yapılan sitedeki yerlerine taşınmaları için uyarıda bulunulduğu öğrenilmişti.

Share
319 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR

TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR

Anı İnceleme Araştırma
19 Mayıs Kutlandı

19 Mayıs Kutlandı

Anı İnceleme Araştırma
Vezirköprü büyüyor

Vezirköprü büyüyor

Anı İnceleme Araştırma
FABRİKANIN TEMELİ YAKINDA ATILIYOR

FABRİKANIN TEMELİ YAKINDA ATILIYOR