logo

Gazetemizde de dile getirdiğimiz dolmuş güzergâhındaki sorun çözüme kavuştu. 1.Hat Dolmuşlarına Yeni Düzenleme

Gazetemizde de dile getirdiğimiz dolmuş güzergâhındaki  sorun çözüme kavuştu. 1.Hat Dolmuşlarına Yeni Düzenleme

Gazetemizde yaklaşık iki hafta önce “Dolmuş Hattı Güzergâhı vatandaşı çileden çıkartıyor.. UKOME BU ÇİLEYİ DUY!.. “ başlığıyla yer verdiğimiz haberin ardından geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Vezirköprü Belediye’sinde yapılan toplantıyla dolmuş hatlarındaki güzergâh problemi çözüme kavuşturuldu. Ancak zam yolda!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan ve Vezirköprü Belediyesi’nin ortaklığında geçtiğimiz hafta Çarşamba günü düzenlenen toplantıyla dolmuş hattını kullanan vatandaşların ve şoförlerin sorunları masaya yatırıldı.
Ters yön değişti..
Alınan kararla 1.hat dolmuşları çalıştıkları güzergâhta aynı şekilde gidip gelecekler. Ayrıca güzergâh içerisinde bulunan Köprülü Mehmet Paşa Camii tarafından İstiklal Caddesi yönünde uygulanan ters yön uygulaması da sona eriyor. Büyük Cami’den İstiklal Caddesi’nde doğru giden caddesinde Tarım Kredi Kooperatifi’ne kadar tek yön uygulaması kaldırılıyor.

Kararla birlikte 1.hat güzergâhı Mutlukent, Otogar, Kaylar, İstiklal Caddesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii önü, Kuru Çeşme, Yüksekokul, eski hastane, çamlık yolu, adliye, Esentepe ve yeni hastane yönünde hizmet verecek. Araçlar turunu tamamladıktan sonra ise aynı istikameti ters yönde izleyecekler.
Değişebiliyormuş..
Tek yönlü yol uygulamasında değişiklik yapıldığını öğrenen bazı vatandaşlar “demek ki, istendiğinde uygulama değişebiliyormuş. O zaman Belediye ve Çınar Ağacı arasındaki trafik çilesini ve özellikle akşamüzeri ışıkların etrafındaki sıkışıklığı gidermek için de önlem almalarını bekliyoruz” yorumunu yaptılar.

Eksik duraklar var…
Güzergah sorununun düzeltilmesinden memnun olduklarını kaydeden vatandaşlar Yüksek Okul, Otogar ve Kaylar mevkiine kapalı durak yapılmasını istiyorlar. Vatandaşlar, “Özellikle yağışlı havalarda yağmur altında beklemek zorunda kalıyoruz. Bu çağrımızın yanıt bulmasını ve buralara da durak yapılmasını istiyoruz.” Diyorlar.
Ücret tarifesi…
Artan maliyetler nedeniyle dolmuş ücretlerine %25 oranında zam yapılacağı da öğrenildi. Samsun merkezde dolmuş ücretlerine yapılan zammın Vezirköprü’de uygulanıp uygulanmayacağı ise henüz netleşmedi.
1 Nolu Taksi Dolmuşçular Yardımlaşma Derneği Başkanı Sezgin Çevik: “UKOME tarafından alınan kararla birlikte sorun haline gelen güzergâhlarımızdaki problemler de ortadan kalkmış oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” Dedi.
Çevik; “Butik otel altında bulunan 1 Nolu Taksi Dolmuşçular Yardımlaşma Derneği binamıza gelerek dolmuş hatlarımızla ilgili her türlü dilek ve şikâyetlerini bizlere bildirebilirler.” Şeklinde konuştu.

Share
5 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?