logo

Gazeteniz VATANDAŞ 62. yaşını bitirdi..

Gazeteniz VATANDAŞ 62. yaşını bitirdi..

VATANDAŞ Gazetesi arayan ve gelenlerle 62. yaş gününü kutluyor.

Vezirköprü’nün ilk gazetesi olan VATANDAŞ Gazetesi 4227. sayısıyla 62. yaşını bitiriyor.
Yerel gazete için sürekliliği ile Anadolu Basını arasında da sayılı gazetelerden biri olan VATANDAŞ’ın yaş günü için bir çok sevenimiz ve okuyucumuz iyi dileklerini belirten mesajlar verdi.

19 Ocak 1959 yılında yayın hayatına başlayan ve o günden bu güne kadar aralıksız sürdürdüğü yayın hayatıyla Vezirköprü’nün sesi olmaya gayret eden VATANDAŞ Gazetesi okuyucularıyla yeni yılını kutluyor.
Bu yıl gazetemize doğum günü pastasıyla birlikte gelen kadim dostlarımızdan Mustafa Önal ile ilk pastamızı kestik.
Vezirköprü’nün başarılı eski kaymakamlarından emekli Vali Cengiz Bulut, bu yıl da bizi ilk hatırlayanlardan oldu. Gönderdiği mesajda;
“Vatandaş Gazetesinin 62’nci yaş gününü kutluyor, Vezirköprü’ye ve ülke basınına daha nice yıllar hizmet etmesini gönülden diliyorum. Bu vesile ile
Sevgili dostum Vefai Tek’er’i rahmetle anıyor, başta siz olmak üzere tüm çalışanlarınıza sağlık ve başarılar diliyorum.” Diyordu.

Vezirköprü’de Abuma Mektuplarla olsun, öğretmenlik yaşamında ilçeye bıraktığı izlerle olsun unutulmayan öğretmen Lütfi Dinçer de telefonla aradı.
Her zamanki gibi sıcak sohbetiyle bize yayın hayatı enerjisi vermeyi de ihmal etmedi. Dinçer;

İsmiyle müsemma VATANDAŞ Gazetesi her zaman Vatandaşın yanında olmuştur. Yaptığınız iş gerçekten önemli ve saygıdeğer. Sayenizde ilçemizin haberlerine her yerde ulaşmak imkanını buluyoruz. Bu vesileyle rahmetli Vefai abimi de anıyorum. Tüm çalışanlara ve emeği geçenlere selamlarımı sunuyorum. Dedi. Vezirköprü’nün gülen yüzlerinden olan ve bir süredir dışarıda olmasına rağmen Vezirköprü’yü unutmayan dostlarımızdan İlhan Coşar, Antalya’dan arayarak yeni yaşımızı kutlayanlardan biriydi. Kendisiyle sohbet etmekten büyük keyif aldığımız isimlerden biri Orhan Bigat amcamız, meslekteki büyüklerimizden zaman zaman tecrübelerinden paylaşma imkanımız olan Cemil Ciğerim de bizi arayarak mutlu edenlerdendi. Vezirköprü İlçe Milli Eğitim eski müdürlerinden Ahmet Demircan yine bizi unutmayanlar arasındaydı.

Kızılcaören’den İlçemizin Kızılcaören Mahallesi’nden 1939 doğumlu Arslan amcamızın yeni yaş notu bizi duygulandırdı. Askere gittiği günlerden bu güne bırakmadan VATANDAŞ okuduğunu kaydeden Arslan Yıldırım: “Sayın Vatandaş Gazetesi, yaşınızı kutlar, nice nice sağlıklı yıllar geçirmenizi dilerim. Başta Göktan Bey olmak üzere emeği geçenlere saygılar sunarım. Mahmut amcaya ve Vefai beye Allah’tan rahmet dilerim. 1960 yılında askerliğimi yaparken ailemin postayla bana gönderdiği Vatandaş Gazetesi’ni o günden sonra bırakmadan okuyorum.” Diyordu notunda.
Yine eski bir VATANDAŞ çalışanı ve aile dostumuz Sinop Tapu Müdürü Nurettin Cömert her yıl olduğu gibi bu yıl da gönderdiği mesajla yanımızdaydı:
“Sayın Göktan TEKER
Vezirköprü tarihinde çok önemli yeri olan, kendisini Vezirköprü sorunlarıyla özdeşleştirmiş olan ve 62.yılını geride bırakan VATANDAŞ gazetesine sizlerin şahsında uzun yıllar diler Vefai amcayı saygıyla anar yazarlarına ve çalışanlarına başarılar dilerim.
Sinop Tapu Müdürü Nurettin CÖMERT”
Komşu ilçemiz Havza’nın sesi olmayı sürdüren 25 Mayıs Gazetesi çalışanlarına ve sahibi Fahri Çiftçi’ye nazik telefonu için teşekkür ederiz.
Hayatının Vezirköprü’de geçirdiği kısmını unutmayan ve her fırsatta Vezirköprü ile bağ kuran, gerçek bir Vezirköprülü olarak sayabileceğimiz Oğuz Kemal Bulut ağabeyimiz de 62. Yılımız için arayanlardan oldu.
Fransa’dan Milli Davulcu Faik Küçük; “Gece aklıma geldi, unutmamak için sabah erkenden aradım. Vezirköprü’nün koca çınarı Vatandaş Gazetesi’nin yeni yaşını kutlarım. Daha nice yıllara diyorum.” Diyen okuyucularımızdan oldu.
Bir başka kutlama ise gazetemizin eski emektarlarından Mehmet Yırtıcı’dan geldi.
Güzel bir yazısıyla 62.yılımızı kutlayan Mehmet Yırtıcı; “Vatandaş Gazete ve Matbaası 62 yıldır durmadan, bıkmadan, usanmadan Vezirköprü’müzün gelişmesini ve tüm sorunlarını dile getirmekte. Yayın kuruluşumuzun 62.yılını bende eski bir emektarı olarak başta Göktan Teker kardeşim olmak üzere çalışanlarını kutlar, yayın hayatında başarılar dilerim.” ifadelerine yer verdi.

İlçemizin tanınmış simalarından sevdiğimiz ağabeyimiz Baha Kalaycıoğlu;
“62 yıllık basın hayatınızın sağlık, huzur ve güzel haberlerle daha uzun yıllar devam edebilmesi dileklerimle, VATANDAŞ GAZETE’mizin tüm çalışan ve okurlarına şahsında selam ve sevgiler.” mesajından sonra bizzat ziyaretimize geldi.
Gazetemizin olduğu kadar kişisel olarak da yıllardır dostluğumuzu bırakmayan kadim insanlardan biridir Eraslan Akyol.
Bu yıl da her olduğu gibi tatlısıyla gelerek yanımızda oldu.
Sohbeti mi, tatlısı mı daha iyiydi derseniz, tabi ki sohbeti tatlıdır Akyol’un.
Bafra’dan okuyucumzu hiçbir zaman 19 Ocak’ı atlamayan Halil İnce bu yıl da 19 Ocak’ta bizi unutmadı.
Vezirköprü’nün unutması mümkün olmayan simalarından biridir Ecz. Aybares Erer. İlçemizde birçok işte katısı bulunan bir simadır. “Vatandaş Gazetesi’nin 62. yılını kutlar, daha uzun yıllar şehrimiz için başarılı haberler yapmasını dilerim” paylaşımı bizi mutlu etti.
Dostlarımızdan Ali Çöl, Yıldız Altınel, Levent Oranve Ali Sezgin de 19 ocak’ta bizimle olan dostlarımızdandı.

Vatandaş Gazetesi’nin kurucularından Ali Sezer’in oğlu eski Vatandaş personeli Murat Sezer de telefonuyla yeni yaşımızı kutlayan isimlerdendi. Murat Sezer ile eski gazetenin anılarını konuşma fırsatı bulduk
Okuyucularımızla nice yıllara..

Share
42 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?