logo

Geçen yıl 14. Sırada yer bulan Vezirağaç büyümeye devam ediyor.. Vezirağaç ikinci 500’te 6. Sırada yer aldı..

Geçen yıl 14. Sırada yer bulan Vezirağaç büyümeye devam ediyor.. Vezirağaç ikinci 500’te 6. Sırada yer aldı..

İlçemizin ve bölgemizin en büyük sanayi kuruluşlarından olan Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt San. A.Ş. (Vezirağaç) İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin 2. Büyük 500 Sanayi kuruluşu arasındaki yerini yükseltti.

Vezirağaç 2017 yılında yaptığı 307.736.674 lira üretimden net satışlar ile Türkiye’nin ikinci 500 sanayi kuruluşu arasında 6. Sırada yer aldı.

Geçtiğimiz yıl aynı listede 14. Sırada yer alan Vezirağaç, gittikçe büyüyen yapısıyla Vezirköprü’nün de en önde firması olmaya devam ediyor.

İlçenin ekonomik olarak canlı kalmasındaki en önemli faktör olan Vezirağaç, aynı şekilde gelişmeye devam ettiği takdirde önümüzdeki yıl ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alacaktır.

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Vezirağaç Mali İşler Müdür Kenan Özer:

  • Vezirköprü için önemli yer tuta Vezirağaç çalışmaya ve üretmeye devam ediyor. Hedefimiz ilk 500 firma arasında olmak. 18,5 milyon metrekare parke üretimi ile piyasa payımızı artırdık. Geçen yıla göre ilk 6 ayda %40 büyüme sağladık. Bu rakamlarla önümüzdeki yıl ilk 500 firma arasında büyük ihtimalle gireriz. İhracatımız artıyor, marka değerimiz gelişiyor. Ülkemizin ve İlçemizin ekonomisine katkımızda bizimle birlikte büyüyor. Dedi.

Share
1640 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?