logo

Geçen yıl Liseler arasında büyük başarı gösteren ekibiyle Vezirköprü Lisesi 10 Ocak’ta Samsun Halk Oyunları Yarışmasında 19 Aralık 1971 Pazar

Geçen yıl Liseler arasında büyük başarı gösteren ekibiyle Vezirköprü Lisesi 10 Ocak’ta Samsun Halk Oyunları Yarışmasında 19 Aralık 1971 Pazar

Vezirköprü Lisesi Folklor ekibi Ocak ayında yapılacak Milliyet gazetesi Halk Oyunları Yarışmasına katılmak için şimdiden çalışmalara başlamıştır.
Ekip Başkanı Fransızca öğretmeni Şamil Büyüktalaş: (Bu yıl iddialıyız, geçen yıldan daha iyi sonuç alacağız) demektedir.
Bilindiği gibi geçen yıl Samsun’da büyük başarı gösteren Vezirköprü Lisesi Halk Oyunları ekibi, Yaşar Doğu spor salonunu dolduran kalabalık tarafından coşkunca alkışlanmıştı.
Bu başarılı folklor çalışması hem isminin duyulmasına hem de ilçemiz köylerinin oyunlarının su yüzüne çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Vezirköprü Kaymakamı Yine Değişti
16 yılda 21 Kaymakam değiştiren Vezirköprü’nün son Kaymakamı V. Adil Yazar’da Cuma günü ilçemizden ayrılmıştır.
Vezirköprü’ye asil Kaymakam olarak Cengiz Bulut atanmıştır.
Öğrendiğimize göre Sayın Bulut Vezirköprü’ye önümüzdeki hafta gelerek görevine başlayacaktır.
Yeni Kaymakamın eşyaları gelmiştir.
İyi bir insan olan Sayın Yazar’a ve Sayın Bulut’a görevlerinde başarılar dileriz.
Hidro Elektriğin Verilmesi İçin Heyet Bekleniyor
Vezirköprü’ye barajlardan gelecek hidro-elektriğin hatları çekilmiş, trafoları kurulmuş, elektrik santralinden tersine verilen ceryanla da denemesi olumlu sonuç vermiştir.
Bu arada bozuk direk değişmiş, kopan tel de tamir edilmiştir.
Yukarıdaki bilgileri veren Kaymakam Vekili Adil Yazar:
-Vezirköprü Baraj elektriğini, kati kabul heyetinin gelmesinden sonra yakacaktır. Demiştir.
İkisi çocuk üç kişi tedavi altına alındı
Kuduz Köpek Karkucak Köyünde Dehşet Yarattı
Gavraz “Çakırtaş” tarafından geldiği tahmin edilen bir kuduz köpek, geçtiğimiz Perşembe günü girdiği Karkucak köyünde adeta cirit atmış, birçok köpeği ısırdıktan sonra öldürülebilmiştir.
Bu arada ikisi çocuk olmak üzere üç kişiyi de ısıran kuduz köpeğin daha önce de mencek civarında birçok kimseyi kovaladığı bildirilmektedir.
İlgililer gereken tedbiri aldıklarını bildirmişlerdir.
Vezirköprü’de Şekerbank Açılıyor
Öğrendiğimize göre Şekerbank ilçemizde şube açmak için teşebbüse girişmiştir.
Yer arayan Şekerbank için bilgilerine müracaat ettiğimiz yetkililer:
“Vezirköprü’de Şekerbank açılmasına karar verilmiş, Ticaret Bakanlığı’ndan izin alınmıştır.1972’de Şekerbank Vezirköprü Şubesi hizmete girecektir.” Demişlerdir. Şekerbank Vezirköprü’nün 4.bankası olacaktır.
Ziraat Odası’nda neler dönüyor?
Ziraat Odası Başkanlığını Kaybeden Şahsı S. Yücel Başkan İlan Etti
Oda meclisi başkanlığına gelirim ümidiyle istifa eden Mehmet Cürmen’in yerine, toplanan yönetim kurulu oda başkanlığına Ahmet Çiftçi’yi, meclis başkanlığına da Rüştü Kalaycı’yı getirmiştir.
Ancak yine tertipler durmamış, Samsun’dan DP’li Sıtkı Yücel getirilmiştir.
Karayollarının 65 lira yevmiyeli memuru olduğunu söyleyen Sıtkı Yücel’e olda meclisi ilgilileri (biz sizi çağırmadık. Sizin memleketinizin Ziraat Odası’nı karıştırmaya ne hakkınız ve selâhiyetiniz var?) demişlerse de Sıtkı Yücel Mehmet Cürmen’in (hükmen) başkan ilan edildiğini bildirmiştir.
Ziraat Odası’nın yeni yönetim kurulu, bir kısmı henüz savcılığa intikal etmemiş suistimal iddiaları için savcılığa dilekçe vereceğini, durumu adli mercilere aksettireceğini bildirmişlerdir.
Ziraat Odası, tertipler yüzünden ziraatçıları koruyucu çalışmalar yapamamaktadır.

Share
29 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?