logo

“Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” projesi kapsamında Vezirsuyu’nda 7200 Fidan Toprakla Buluştu

“Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” projesi kapsamında Vezirsuyu’nda 7200 Fidan Toprakla Buluştu

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca 11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde düzenlenen “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” projesi kapsamında ilçemiz Vezirsuyu mevkiinde 7200 fidan toprakla buluştu.

7’den 77’ye her kesimden vatandaşların buluştuğu etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Etkinlik hakkında bilgi veren Vezirköprü Orman İşletme Müdürü Meryem Burçin Irmak; “Ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla 11 Kasım günü Saat: 11.00’de tüm ülkemizde düzenlenmek üzere Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilmiştir.

Ülkemizde orman ve ağaç sevgisini geliştirmek için geleceğe nefes diyerek şu an Türkiye genelinde 81 ilde 7’den 70’e toplumun her kesiminden vatandaşlarımızın katılımıyla fidanlar toprakla buluşturulacaktır.

Vezirköprü ilçemizde de bu etkinlik kapsamında Vezirsuyu mevkiinde toplanmış bulunmaktayız. Bulunduğumuz bölgeye toplam 7200 fidan dikilecektir. Bu fidanların 2200’ü selvi, 2000 defne, 1850 Akçaağaç, 650 Erguvan ve 500 oya ağacı dikeceğiz.

Genç, yaşlı, kadın, erkek demeden burada fidan dikim çalışmamızı başlattık. Fidanlarımızın hepsinin tutmasını diliyoruz. Daha yeşil bir Türkiye için, daha yeşil bir Vezirköprü için hep birlikte çalışıyoruz.” Dedi.

Etkinliğe; Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcısı Hamza Ocak, Vezirköprü Orman İşletme Müdürü Meryem Burçin Irmak, Vezirköprü Denetimli Serbestlik Bölümü personeli ve Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü personelleri katıldı.

Share
61 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?