logo

Genç Avukat Cömert Bürosunu Hizmete Açtı

Genç Avukat Cömert Bürosunu Hizmete Açtı

İlçemizin tanınmış simalarından İhsan Cömert’in torunu Cömert Sigorta Nuri Cömert’in yeğeni Ahmet İhsan Cömert hukuk bürosunu hizmete açtı.

Orgeneral Faruk Cömert Caddesinde hizmete açılan Cömert Hukuk Bürosu’nun açılışına CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, CHP Vezirköprü İlçe Başkanı İbrahim Gürbüz, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı, CHP İlçe teşkilatı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bürosunun açılışı öncesi açılışa katılan davetlilere teşekkür ederek ve kısaca özgeçmişinden bahsederek konuşma yapan Avukat Ahmet İhsan Cömert; “Avukatlık mesleği halk arasında yaygın bir yanlış anlayışta olduğu gibi; Haklıyı haksız, haksızı haklı yapmaya çalışma mesleği değildir. Tam tersine adaletin tam ve doğru tecelli etmesine katkı sağlama mesleğidir.” Dedi.

Yargı üç sac ayağından oluşur sözleriyle konuşmasını sürdüren Cömert; “Bunlar; iddia makamı, savunma mamamı ve karar makamıdır. Bu ayaklardan savunmanlık makamı, yani avukatlık yargıda eksik olursa adalet hiçbir zaman tam olarak tecelli etmeyebilir. Halkımızın her daim avukatlık mesleğine bu açıdan bakması gerekir.” Şeklinde konuştu.

Cömert; “Hukukçuların cübbesinin düğmesi yoktur. Bundan dolayı hiçbir gücün önünde cübbelerini iliklemezler. Hukukçuların cüppelerinin cebi de yoktur. Hakkı, hukuku, adaleti maddiyatla değerlendirmezler.

Ünlü filozof Moliere’in de dediği gibi; “Görevimizi yaparken kimseye, ne müvekkile, ne hakime, ne de iktidara tabiyiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz.  En kıdemsizin en kıdemliden veya isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar esir kullanmadılar; fakat efendileri de olmadı.” Bu anlayışla, her zaman hukukun üstünlüğünden yana bir tavırla memleketimde avukat olarak hizmet edeceğim.” Dedi.

Ardından konuşma yapan CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ise; “Adalet herkes için geçerlidir. Kardeşimizin yeni işyeri hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Son olarak konuşma yapan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise; “İnşallah 2019 yılı ilçemiz için çok hayırlı bir yıl olacak. Bizim temennimiz ekonomimizi en üst seviyeye çıkarmak. Kardeşimizin iş yeri kendisine ailesine ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Konuşmaların ardından açılış öncesi Hüseyin Şengün tarafından gerçekleştirilen dua sonrası büronun açılışını CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Avukat Mustafa Ermiş ve Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis gerçekleştirdi. Açılışın ardından büroda Cömert’e hayırlı olsun dileklerinde bulunan davetliler ardından bürodan ayrıldılar. Açılış sonrası kısaca gazetemize konuşan Avukat Ahmet İhsan Cömert bugünkü açılışımda beni yalnız bırakmayarak davetime icabet eden herkese teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Share
308 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?