logo

Genç Bir Kadın Samanlıkta İntihar Etti 4 Mayıs 1969 Pazar

Genç Bir Kadın Samanlıkta İntihar Etti 4 Mayıs 1969 Pazar

İlçemizin Kumral köyünde 18 yaşlarında genç ve güzel, iki aylık evli kadın C.T. bilinmeyen bir sebepten ötürü kendisini asarak intihar etmiştir.
İddia edildiğine göre ailesi tarafından S.T. ile zorla evlendirildiği için canına kıydığı ileri sürülmektedir. Olaya C. Savcılığı el koymuştur.

Salyangozdan konserve yapılıp Fransa ve İtalya’ya ihraç ediliyormuş
Vezirköprü Tüccarları 40 Ton Salyangoz Sattı
İlçemizde “Salyangoz” tüccarları geniş çapta faaliyete geçmişler, bu yıl Recep Çalışkan Milas Salyangoz Fabrikasına 25 ton salyangoz sevk etmiştir. Tüccar Recep halen salyangoz depolamakta olduğunu belirtmiş, bu yıl içerisinde de 25 ton salyangoz sevk edebileceğini söylemiştir.
Diğer bir tüccarın da Gerze fabrikasına 12 ton sevk ettiği öğrenilmiştir. Salyangozlar Türkiye’deki fabrikalarda konserve yapıldıktan sonra İtalya ve Fransa’ya satılmaktadır.
Kocasını balta ile öldürmekten sanık kadının duruşmasına Ağır Cezada devam olundu
Mahkeme Emine İçin Avukat Tutuyor
Ortaklar köyünde kocası Hasan Sağlam’ı öldürmekten sanık olarak yargılanmakta olan Emine Sağlam’ın duruşmasına Vezirköprü Ağır Ceza Mahkemesinde devam olunmuştur.
Başkan Ali Necati Karataş, üye Yavuz Dinçsoy, üye Necmeddin Küçükay ve iddia makamında Kemalettin Keleçoğlu bulunuyordu.
Sanık Emine’ye ait bankalarda, tapuda, mal müdürlüğünde menkul ve gayrimenkulü olmadığına dair gelen yazılar okundu, sanık fakir olduğu için mahkemenin Samsun barosundan bir avukat tutulmasına karar verdi.
Başkan Emine’ye sordu sen fakirmişsin bir şeyin yokmuş, onun için mahkeme sana avukat tutuyor. Bir şey diyor musun? Hayır efendim sağ olun Allah razı olsun. Demiştir. Duruşma 24/6/1969 gününe bırakılmıştır.
Öğrenci Otobüsü Çarpıştı, 8 Ölü 8 Yaralı Var
Fatsa’nın Çamburnu mevkiinde fazla sürat yüzünden otobüs minibüs çarpışması sonucu meydana gelen bir trafik kazasında yedisi öğrenci olan 8 kişi ölmüş, 8 kişi de ağır surette yaralanmıştır.
Kaza, Fatsa Lisesinden aldığı 14 öğrenci Bolaman bucağına götürmekte olan 52 AD 952 plakalı minibüsün, Çamburnu mevkiinde, İstanbul’dan gelen 61 AE 567 plakalı yolcu otobüsünü süratli bir şekilde sollaması üzerine meydana gelmiştir.
Çarpışma sonunda hepsi öğrenci olan minibüs yolcularından, Cevat Oda, Bekir Karamustafa, Şevki Aydın, Mehmet Ayrıca, Galip Demirtaş, Mazhar Gündoğdu (minibüs şoförü) ile fazla parçalanmaları sonucu hüviyetleri tespit edilemeyen üç öğrenci ölmüş sekiz kişi de ağır yaralanmıştır. Koma halinde Ordu Devlet Hastanesine kaldırılan ağır yaralılardan üçünün otobüs yolcularından olduğu anlaşılmıştır. Olaya Fatsa savcılığı el koymuştur.
Saz Dersi Verilmeye Başlandı
İlan ettiğimiz saz dersi verilmeye başlanmıştır. Yetkili bir öğretmen tarafından verilen saz dersi parasız olarak hiç bilmeyenler, az bilenler, normal bilenler olmak üzere üç kategoride haftada üç defa verilmektedir. Salı, Perşembe, Pazar günleri saat: 19.30’dan itibaren çalışmalar yapılmaktadır.
Öğrenmek isteyenlerin VATANDAŞ gazetesine başvurmaları gereklidir.
Seven Dede’nin 23 Nisan armağanı kimlere isabet ediyor?
Sonuncu Okul Müdürleri Tespit Edecek
Geçen sayımızda mektubunu verdiğimiz iyilik sever bir insan olan Seven Dede’nin ödülü şöyle dağıtılacaktır.
Bir ortaokul öğrencisine 30 Lira, Atatürk, Fazıl Ahmet Paşa, Mehmet Paşa ilkokullarından birer öğrenciye de 20’şer lira armağan verilecektir.
Ancak Seven Dede’nin mektubunun 2.kısmında da görüldüğü üzere ödül almaya hak kazanmış öğrencilerin bulunması bir formül esasına dayanmaktadır.
Bu formüle göre şanslı öğrencileri okullarımızın sayın müdürleri tespit edip, ellerine verecekleri yazı ile İstikamet Pazarı Sahibi Necdet Ağca’ya, Vatandaş Gazetesi adına Seven Dede’nin armağanını belirtildiği şekilde ödül alan öğrencilere dağıtılacaktır.
Seven Dede’nin mektubunun 2.kısmı
Oyun
Göndereceğim 110 lira karşılığına yazacağım şekilde dağıtılır. Her okuldan bunun için bir talebe seçtim.
Dağıtım
1-Ortaokul: İsmi lügat sıralamasında okulda birinci gelen öğrenciye 30 Lira verilecektir.
2-Atatürk İlkokulu: Sıralama en son gelen isme 20 Lira,
3-Mehmet Paşa İlkokulu: Sıralama en son gelen isme 20 Lira.

Share
164 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?