logo

Gençlik ve Spor İl Müdürü Kasapoğlu İlçemizi Ziyaret Etti

Gençlik ve Spor İl Müdürü Kasapoğlu İlçemizi Ziyaret Etti

Türkiye genelinde 81 İlde eş zamanlı yürütülen, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlıkları’nın ortak projesi Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spor Yönlendirme Projesi Mart ayında başlıyor. Vezirköprü de Yetenek Taraması 13-14-15-16-20 Nisan tarihlerinde yapılacak.
İlkokul 3. sınıf öğrencilerin katıldığı projede öğrencilerin boy-kilo, esneklik, kulaç uzunluğu ve oturma yüksekliği, geriye doğru sağlık topu atma, el kavrama kuvveti, sürat, çeviklik ve dikey sıçrama gibi 8 farklı istasyonda Samsunda 16 bin çocuk taramadan geçirilecek. Vezirköprü de ise 1588 3.Sınıf öğrencileri taranacak.
Projesinin tanıtımı ve projeye destek verilmesi amacıyla Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Spor Şube Müdürü Celalettin Kapçak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar projenin başarıya ulaşması için karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.
Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu; Güreş ve Voleybol branşında İl Şampiyonu olan Vezirköprü Cumhuriyet Ortaokulunu da ziyaret etti.
Kasapoğlu; Vezirköprü Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme havuzunda devam eden Yüzme bilmeyen kalmasın projesindeki öğrencileri ve antrenörleri de ziyaret ederek ilçeden ayrıldı.

Share
74 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?