logo

GERÇEKTEN AÇIKLAMAYA MUHTAÇ SORULAR


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

İyice borç batığına düşmüş Samsun Büyükşehir Belediyesi Bütün şehir Yasası ile uhdesine geçmiş köy camilerini satıyor.
CHP ilçe başkanının geçen hafta Vatandaş Gazetesi’nde cami satışı ile ilgili yaptığı açıklama ve sorular gerçekten kamuoyuna açıklanmaya muhtaçtır.
Bu cami satışı CHP’li bir belediye tarafından yapılsaydı, CHP’ye dünyayı dar ederlerdi.
Bu satış sanırım muhalefet milletvekilleri tarafından TBMM’sine bir soru önergesi ile taşınır.
KAKALAMAK
Satılan cami ve ahşap ev, Büyükşehir Belediye Meclisinin kararında, Kabalı Mahallesinde olarak belirtilmiştir. Oysa, Kabalı Mahallesinde böyle bir tarihi çivisiz cami ve ahşap ev bulunmamaktadır.
Bu tarife uygun cami Kaplancık Mahallesinde bulunmaktadır. Ahşap ev ve arsa ise Kaplancık Mahallesinde de bulunmamaktadır.
O zaman Büyükşehir Belediyesi borcuna karşılık maliye hazinesini aldatmış ve kakalamış mıdır?
Kakalamak bir malı olduğundan fazla yani değerinin üzerinde göstererek, aldatarak bir başkasına satmaktır.
Kamu Kurumları artık birbirlerini mi kandırıyor. Biliyorsunuz son yıllarda “aldatıldık, kandırıldık” sözleri moda deyim oldu.
Saçma sapan konuları yazmaktan Vezirköprü’nün asıl sorunlarına zaman bulamıyoruz.
Geçtiğimiz kurban bayramında Şahinkaya Kanyonu’ndaki olumsuz manzaraları kanyon ziyaretçileri anlatıyor.
Samsun Büyükşehir Belediyesi bu turistik bölge ile hiç ilgilenmiyor mu?
Bir feribot aldık, saldık çayıra Allah kayıra mı?
İlgisiz, bakımsız kendi kendine turizm olur mu?
Vezirköprü şehir merkezi yani esnaf kanyon turizminden hiç faydalanamıyor.
Biz turizmi geliştirelim, Kunduz turizm bölgesi olsun diye uğraş verirken; var olan Kanyon turizmini ve ilçedeki Derici Konağı dahil tarihi yapılarından da yararlanmayı beceremiyoruz.
Geçen hafta Pazar günü Ahmet KAPLANCIKLI’nın eniştesi, Ziya AKBAŞ’ın kayınbiraderi Halk Eğitim eski müdürü Abdullah ÖZBOYABATLI’nın cenazesinde dostum Necdet ÜNAL, emekli imam Cevri ÜNAL, kaymakamlık emekli yazı işleri müdürü Cahit ÜNAL, emekli öğretmen Vezirköprü Lisesi eski müdürü değerli dost Ömer İPÇİ ile de uzun bir süreden sonra cenaze de görüştük.
Maalesef corona, dostları bile birbirine hasret bıraktı.
Abdullah ÖZBOYABATLI’ya rahmet acılı yakınlarına da sabır diliyorum.
Ağır bir rahatsızlık geçirmekte olan sevgili dostum Hüseyin AK’a acil şifalar diliyorum.

Share
254 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İlişkilerde Kendimiz Olarak Kalabilmek

  13 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Kişiler arasında yaşamın en önemli konularından biri birbirimize uyum sağlamakken fazla uyum sağlama durumu; hayatımızı, üzerimize aldığımız bir rolü gerçekleştirerek geçirmemize neden olabilir. Bu rolü oynamak işlerin yolunda gitmesini sağlasa da olduğumuz hali sürekli olarak yok saymak kaygı depresyon gibi olumsuz durumları çoğaltır. Hayatımızın gerçekten bizim yaşadığımız hayat olmasını istediğimizde, bizi etkileyen düşünce ve duygularımızı değerlendirebilmemiz gerekir. Bu değerlendirmeyi yapan kişi şöyle der: Kendi duygu düşüncelerinin ne...
 • İlçenin geleceği hangi alanda olacak?

  10 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Yıllarca tarım ve hayvancılık ilçesi olarak sunulan Vezirköprü'de hayvancılığın gelişmesi için yapılan bir kaymakamlık projesi olarak hayata geçen kaşar peyniri üretim tesisinden sonra geçen yaklaşık 20 yılda bir üretim projesi görmediğimiz gibi, o zamanlarda idare eden İlçe Tarım Müdürlüğü binasından da olduk. Yıllar öncesinden, yine Şevket Cinbir zamanında olsa gerek, Vezirköprü'nün bir köyünde Kaymakamlığın girişimiyle kaşar üretim tesisi kurulmuştu. Vezirköprü'de üretilen sütün dışarıya da satışının olmadığı, üreticinin elinden neredeys...
 • Psikolojik Zorlanmalardan Kurtulmak-İyileşmek

  06 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Hayatımızın çeşitli alanlarında karşılaştığımız zorluklar vardır. Zor bir hayat yaşıyorsak bu psikolojik olarak mutlaka zorlanacağımız anlamına gelmez. Psikolojik zorlanmalar nispetçe kolay bir hayat yaşamış olsak da ihtiyaçların karşılanıp karşılanmamasıyla, değişime uyum sağlayıp sağlamamayla, genlerden aktarılanla ve çevremizdekilerle ilgilidir. Aşağıdaki belirtilere sahipseniz psikolojik zorlanma yaşıyor olabilirsiniz. -Sürekli kafanızdan düşünceler geçiyor ve o anda olana odaklanmakta zorlanıyorsanız, -Kendinize bir başkasının dahi size...
 • Seni tanıdığım için memnunum!..

  03 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Şimdi aramızda olsaydı eminim hem eski hastanenin en iyi şekilde değerlendirilmesi için kafa yorardı, hem BESİ OSB'nin neden yapılmadığına ilişkin değerlendirmeyi yapıp nasıl olabilir diye çabalardı. Yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı Yetmişinde bile, mesela zeytin dikeceksin, Hem de öyle çocuklara kalır diye değil, Ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için Yaşamak yani ağır bastığından.                                           Nazım Hikmet.. Yıllarımız hep birlikte geçti. Kendimi bildim bileli bizimleydi. Önc...