logo

Göçük altında kalanları kurtarmak için giderken “Namaz Molası” veren AFAD ekipleri için Soruşturma İzni Verildi

Göçük altında kalanları kurtarmak için giderken  “Namaz Molası” veren AFAD ekipleri için Soruşturma İzni Verildi

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Ahmetbaba Mahallesi’nde meydana gelen, iki kardeşin göçük altında kalarak hayatını kaybettiği kazı çalışmasında kurtarmak, için bölgeye giden ekiplerin yolda “Namaz Molası” vermesi için soruşturma izni verildi.

Ahmetbaba Mahallesi’nde meydana gelen göçüklerde iki kardeş hayatını kaybetmişti. İddialara göre, namaz için mola veren AFAD ekibi olay yerine gelmekte geç kalmıştı.
Meydana gelen olayda, bir eve içme suyu bağlantısı yapan Kenan Ak (20), çökme sonucu yaklaşık 5 metre derinlikte toprak altında kalmış, olayı gören ağabey Hayati Ak (25), kardeşini kurtarmak için kanala atlamış, bu sırada meydana gelen ikinci toprak kaymasında Hayati Ak da göçük altında kalmıştı.

Olay yerine giden itfaiye ve jandarma ekipleri ile vatandaşların, göçük altında kalan iki kardeşi kurtarmak için seferber olmalarına rağmen, Samsun’dan yola çıkan AFAD ekibi, olay yerine gelmeden Hayati Ak’ın cansız bedeni çıkarılmıştı.
Sözcü Gazetesi’nden İsmail Akduman’ın haberine göre, konuyla ilgili olarak Samsun Valiliği tarafından 5 personel için soruşturma izni verilirken AFAD Müdür Vekili T.B.’ye izinli olması gerekçesiyle soruşturma izni verilmediği, öte yandan da soruşturma izni verilen diğer 5 personelin ise Artvin, Rize, Van ve Gümüşhane illerine geçici görevle gönderildiği ifade edildi.

Share
43 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?